Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.03 12:48

Honkonge vėl vyksta demonstracijos

ELTA 2019.08.03 12:48

Šeštadienį Honkonge surengta dar viena demonstracija prieš Kinijos valdžią, o protestuotojai nepaiso vis griežtesnių Kinijos perspėjimų dėl besitęsiančių neramumų, sukėlusių krizę mieste, informuoja AFP.

Protestai ir susirėmimai su policija pusiau autonominiame Kinijos finansų centre tęsiasi jau du mėnesius. Jie vyksta Honkongo gyventojams prieštaraujant planuojamam ekstradicijos į Kiniją įstatymui. Tai išsivystė į didesnį judėjimą, siekiant demokratinių reformų.

Honkongo ir Pekino valdžia šią savaitę pranešė besiimsiančios griežtesnių priemonių, įskaitant ir dešimčių protestuotojų suėmimo. Kinijos kariuomenė teigia esanti pasirengusi numalšinti „netoleruotinus“ neramumus, jei į ją bus kreiptasi.

Nepaisant to, protestuotojai nenusileidžia – jie rengiasi surengti daugybę demonstracijų ir eitynių šį savaitgalį ir kitą savaitę, dėl to įtampa auga toliau.

Šeštadienį tūkstančiai žmonių susirinko tankiai apgyvendinto Mongkoko rajono parke. Čia anksčiau būta susirėmimų tarp policijos ir demonstrantų, kurie klausėsi kalbų ir skandavo šūkius.

Nors iš pradžių policija aktyvistams uždraudė rengti eitynes šioje miesto dalyje, tačiau gavusi skundą leido jas surengti.
Sekmadienį planuojamos dar dvejos

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi