Pasaulyje

2019.08.02 23:18

Ursula von der Leyen ragina svarstyti apie naują migracijos paktą

Būsimoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, penktadienį su vizitu viešėdama Italijoje, paragino priimti naują nutarimą dėl migracijos problemų. U. von der Leyen teigė, kad Europos šalys turėtų prisiimti proporcingą atsakomybės už pabėgėlius dalį.

Roma jau ilgai ragino peržiūrėti Europos vadinamąsias Dublino prieglobsčio teikimo taisykles, kurios nurodo, kad prieglobstį turi suteikti šalis, į kurią pabėgėliai atvyksta pirmiausia.

Penktadienį Romoje besilankanti U. von der Leyen teigė, kad migracijos fenomenas neišnyks, ir globaliame šių laikų pasaulyje tai yra neišvengiamybė. Pasak Komisijos būsimosios vadovės, šioje situacijoje Europai labiausiai reikia nutarti dėl su migrantais susijusių procedūrų, kurios būtų tuo pačiu metu ir efektyvios, ir humaniškos.

„Norėčiau pasiūlyti svarstyti naują migracijos ir prieglobsčio teikimo sutartį, nes manau, kad šalims reikia naujos, šviežios perspektyvos“, – teigė ji po diskusijos su Italijos premjeru Giuseppe Conte.

U. von der Leyen pripažino, kad Italija, Ispanija ir Graikija šiuo atveju yra „geografiškai pažeidžiamos“, tad ES šalys, jos nuomone, turi parodyti daugiau solidarumo.

Stiprus susiskaldymas tarp ES šalių migrantų prieglobsčio klausimu kol kas smarkiai trukdė priimti Dublino taisyklių reformą.

Premjeras G. Contė sakė, kad Dublino taisyklės turėtų būti pritaikytos prie dabartinės padėties, kad būtų galima efektyviau reguliuoti migrantų srautus, ir U. von der Leyen pripažino, jog prieglobstį aktyviau turėtų teikti ir kitos ES šalys.