Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.02 20:42

JAV Rusijai dėl Skripalio apnuodijimo „Novičioku“ skiria naujų sankcijų

JAV prezidentas Donaldas Trumpas Rusijai skyrė naujas sankcijas dėl buvusio Rusijos šnipo ir jo dukros apnuodijimo Didžiojoje Britanijoje 2018 metų kovą, pranešė BBC.

JAV bankams dabar draudžiama suteikti paskolas Rusijoje, Vašingtonas taip pat yra prieš tai, kad tarptautinės institucijos Rusijos juridiniams asmenims teiktų bet kokių paskolų.

Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija Solsberyje buvo apnuodyti rusiška nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, savaitę jų gyvybė kabojo ant plauko, bet abiem vėliau pavyko atsigauti.
Rusija neigia prisidėjusi prie šio išpuolio.

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė apgailestaujanti dėl šių paskutinių JAV veiksmų, pranešė Rusijos RIA naujienų agentūra.

D. Trumpas ketvirtadienį pasirašė vykdomąjį įsakymą įgyvendinti jau antrą sankcijų paketą.

Sankcijomis prieštaraujama, kad tarptautinės finansinės institucijos suteiktų paskolą ar bet kokią kitą finansinę ar techninę pagalbą.

Naujas sprendimas taip pat draudžia bet kokiam JAV bankui suteikti paskolą arba kreditą, išskyrus tuos atvejus, kai paskola teikiama maistui ar kitiems agrikultūros produktams įsigyti.

Sankcijos buvo skirtos remiantis JAV Cheminių ir biologinių ginklų kontrolės aktu, priimtu 1991 metais.
Pagal D. Trumpo ketvirtadienį pasirašytą aktą, sankcijos ims galioti per 90 dienų, jei Rusija nesuteiks patikimo užtikrinimo, kad daugiau nebenaudos cheminio ginklo.

S. Skripalis, kuris buvo Rusijos šnipas, kartu su dukra buvo rasti ant suoliuko Solsberio mieste, kovo 4 dieną.
Didžiosios Britanijos tyrėjai dėl „Novičiok“ išpuolio kaltino Rusiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi