Pasaulyje

2019.08.02 18:56

Trumpas: nepaisant raketų bandymų, Kim Jong Unas „nenuvils“

atnaujinta 19.24
BNS2019.08.02 18:56

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pabrėžė, kad labai asmeniškai palaiko Šiaurės Korėjos lyderį Kim Jong Uną, nors ir pripažino, kad naujausi Pchenjano raketų bandymai „galėjo“ pažeisti vieną Jungtinių Tautų rezoliuciją.

„Galėjo būti pažeista Jungtinių Tautų [rezoliucija], bet pirmininkas Kim (Jong Unas) nenori manęs nuvilti pažeisdamas pasitikėjimą; Šiaurės Korėja dar gali gauti daug daugiau“, – parašė JAV vadovas socialiniame tinkle „Twitter“.

„Pirmininkas Kim (Jong Unas) turi didelę ir gražią viziją savo šaliai, ir tik Jungtinės Valstijos su manimi prezidento poste gali išpildyti tą viziją“, – pridūrė D. Trumpas.

Branduolinį ginklą turinčiai Šiaurės Korėjai pagal Jungtinių Tautų rezoliucijas draudžiama vykdyti balistinių raketų bandymus. Pchenjano veiksmus pasmerkė JT Saugumo Tarybos narės iš Europos, bet D. Trumpo reakcija buvo palyginti optimistiška.

Prieš dvi dienas Šiaurės Korėja paleido dvi, Pietų Korėjos kariškių teigimu, trumpojo nuotolio balistines raketas. Pchenjanas tai vadino „naujos salvinės didelio kalibro valdomų raketų ugnies sistemos“ bandymu.

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja paleido, pasak Seulo, dvi mažo nuotolio balistines raketas KN-23, viena iš jų nuskriejo beveik 700 kilometrų.

D. Trumpas šiuos bandymus pavadino „eiliniais“.

JAV prezidentas įdėjo daug politinių pastangų bandydamas įtikinti Kim Jong Uną nutraukti savo šalies izoliaciją ir atsisakyti savo branduolinio arsenalo.

Tačiau nepaisant trijų asmeninių susitikimų ir daugybės laiškų Šiaurės Korėjos lyderiui D. Trumpo diplomatiniai pasiekimai yra gana kuklūs.

Savo naujausiose tviterio žinutėse JAV vadovas dar kartą pareiškė, kad jo asmeninio indėlio pakaks įtikinti Kim Jong Uną atsisakyti daug metų puoselėtų branduolinių ambicijų.

„Jis pasielgs teisingai, nes yra pernelyg protingas, kad pasielgtų priešingai, ir jis nenori nuvilti savo draugo prezidento Trumpo!“ – parašė Baltųjų rūmų šeimininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.