Pasaulyje

2019.08.02 18:20

Honkonge – valstybės tarnautojų mitingas

ELTA 2019.08.02 18:20

Penktadienio vakarą tūkstančiai valstybės tarnautojų ir protestuotojų sugužėjo į Honkongo Čaterio parką protestuoti prieš neteisingą miesto vyriausybės dorojimąsi su jau savaitėmis vykstančiais protestais, pranešė AFP agentūra. Valstybės tarnautojų susibūrimas įvyko nepaisant vyriausybės perspėjimų, kad 180 000 valstybės institucijose pareigas einančių žmonių turėtų išlikti politiškai neutralūs.

Ketvirtadienį, pasak „Deutsche Welle“ portalo, taip pat buvo sulaikytas Honkongo nacionalinės partijos įkūrėjas Andis Chanas su kitais 7 partijos nariais. Maždaug 100 protestuotojų ketvirtadienio naktį susirinko prie Honkongo policijos nuovados reikalaudami, kad būtų paleistas Honkonge uždraustos prodemokratinės Nacionalinės partijos vadovas, pranešė vietinė žiniasklaidos agentūra.

Kad išreikštų solidarumą su šiuo nepriklausomybės šalininkų judėjimu, Honkongo valstybės tarnautojai žada rengti ir dar vieną mitingą.

A. Chanas buvo suimtas kartu su 7 kolegomis pramoniniame pastate, teigė policijos atstovai. Policija skelbė, kad per reidą naujame Ša Tin rajone taip pat konfiskavusi ginklų ir galimų Molotovo kokteilių sprogmenų. Už sprogmenų laikymą ar gamybą gali grėsti iki 14 metų kalėjimo.

Nacionalinė partija buvo uždrausta praėjusį rugsėji, esą ji kėlusi grėsmę nacionaliniam saugumui. Nors turėjo tik kelias dešimtis narių, partija siutino Pekino atstovus, kurie atmetė siūlymus priimti Honkongo nepriklausomybę ar didesnę miesto autonomiją.

Honkongo protestuotojai ragina valstybės tarnautojus, kad šie ateinantį pirmadienį pasiliktų namuose ir neitų į darbą – taip jie esą solidarizuotųsi su prodemokratiniu judėjimu. Vis dėlto remdami demonstracijas valstybės tarnautojai prisiima didelę riziką.