Pasaulyje

2019.08.02 18:12

Pasitraukus suomiui Rehnui, liko du ES kandidatai į TVF vadovo postą

BNS2019.08.02 18:12

Suomijos centrinio banko vadovas Olli Rehnas pasitraukė iš kovos dėl Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovo posto, taigi kovą tęsia tik du kandidatai, penktadienį pranešė Prancūzijos finansų ministerijos pareigūnas.

Pasitraukus O. Rehnui, ES ministrų balsavime, kurį surengė Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire, liko varžytis tik buvęs Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas ir Pasaulio banko generalinė direktorė bulgarė Kristalina Georgieva.

Prancūzijos ministerijos pareigūnas pranešė, kad dabar vyks antrasis balsavimo turas.

Kandidato parinkimas į TVF vadovo, kuriuo pagal nerašytą tradiciją būna europietis, postą atskleidė gilius nesutarimus ES ir privertė B. Le Maire sušaukti balsavimą.

Pietų šalys yra nelinkusios šio posto patikėti J. Dijsselbloemui dėl jo griežtos pozicijos prieš tokias tautas kaip Graikija, kurią jis pademonstravo vadovaudamas ES finansų ministrų grupei.

O. Rehnas tviteryje patvirtino, kad traukiasi vardan to, jog būtų rastas visas puses tenkinantis kandidatas į šį „išskirtinai prasmingą ir motyvuojantį darbą“.

„Pasitraukiau iš balsavimo, kad galėtume pasiekti visapusį sutarimą dėl Europos kandidato ir užsitikrintume palaikymą visame pasaulyje“, – parašė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt