Pasaulyje

2019.08.02 10:08

Vykstant ASEAN diplomatiniam susitikimui Tailande įvykdyti sprogdinimai

BNS2019.08.02 10:08

Tailando sostinėje Bankoke trys žmonės buvo sužeisti per kelis sprogimus miesto gatvėse, pranešė policija. Apie šiuos incidentus politiškai nestabiliame Tailande buvo pranešta Bankoke vykstant Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) diplomatijos vadovų susitikimą, kuriame dalyvauja ir JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

Nedideli sprogstamieji įtaisai, veikiausiai „pingpongo bombos“ – apytikriai stalo teniso kamuoliuko dydžio užtaisai, detonavo keliose sostinės vietose. Šie incidentai atrodo esantys „simbolinės atakos“, turinčios kompromituoti Vyriausybę per didelį tarptautinį renginį, bet neskirtos sukelti daug aukų.

Kaip nurodė laikraštis „The Bangkok Post“, sprogimai penktadienį ryte girdėjosi prie miesto traukinių stoties „Chong Nonsi BTS“ ir dar mažiausiai trijuose Bankoko rajonuose.

Tailando žiniasklaida vėliau pranešė dar apie du sprogimus, apie 7 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku įvykusius šalia vienos miesto traukinių stoties. Du kiti sprogimai išdaužė langų prie vieno garsaus dangoraižio miesto centre, nurodė policija.

„Trys žmonės patyrė lengvų sužeidimų dėl skeveldrų“, – sakė Suanluango rajono, iš kurio buvo pranešta apie pirmąsias bombas, direktorius Renu Suesattaya. „Gavau pranešimą, kad tai „pingpongo bombos“, paslėptos pakelės krūmuose“, – pridūrė pareigūnas.

Premjeras Prayutas Chan-O-Cha buvo informuotas apie „sprogdinimo incidentus ir nurodė nedelsiant tai ištirti“, sakė Vyriausybės atstovė Narumon Pinyosinwat. Pasak jos, „saugumo priemonės buvo sustiprintos. Visuomenė raginama nepanikuoti.“

Sprogmenų ekspertai buvo pasiųsti prie dangoraižio „Mahanakorn Tower“, priklausančio verslo grupei „King Power“, kuri taip pat yra Lesterio „City“ futbolo klubo savininkė. Apie mažiausiai trys kitus sprogdinimus buvo pranešta iš rajono, esančio šalia vyriausybės komplekso, nurodė tarnybos.

Šie sprogdinimai buvo įvykdyti prieš M. Pompeo kalbą per ASEAN užsienio reikalų ministrų susitikimą. Vyriausybė ragino žiniasklaidą neskleisti nepatvirtintų versijų apie šių išpuolių motyvus.

„Nežinome, kiek žmonių yra su tuo susiję“, – žurnalistams sakė premjero pavaduotojas Prawitas Wongsuwonas ir pridūrė, kad „tai darantys žmonės nori sudrumsti padėtį“.

Keliomis savaitėmis anksčiau buvęs chuntos lyderis Prayutas Chan-O-Cha buvo prisaikdintas civiliu ministru pirmininku. Šis žingsnis papiktino daugelį demokratijos šalininkų šioje politiškai smarkiai susiskaldžiusioje karalystėje.

Sprogdinimų incidentai atgaivino nemalonių prisiminimų apie vėliausią Tailando organizuotą ASEAN viršūnių susitikimą 2009 metais. Tuomet prodemokratinės „raudonmarškinių“ stovyklos protestuotojai įsiveržė į susitikimo kompleksą kurortiniame Patajos mieste, reikalaudami rinkimų. Kilus didžiulei sumaiščiai virtinę lyderių teko evakuoti kariuomenės sraigtasparniais nuo viešbučio stogo, o kiti pabėgo laivu.

Tailande neretai prasiverždavo politinis smurtas, vykdavo masiniai protestai ir perversmai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.