Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.02 09:55

Pirmasis pralaimėjimas Johnsonui: toriai patyrė nesėkmę rinkimuose Velse

ELTA 2019.08.02 09:55

Naujasis britų premjeras Borisas Johnsonas patyrė nesėkmę: jo toriai ketvirtadienį vienoje Velso rinkimų apygardoje pralaimėjo rinkimus į laisvą parlamentaro vietą – konservatorių valdančioji dauguma Bendruomenių Rūmuose sumažėjo iki vieno mandato.

Konservatorių kandidatas Chrisas Daviesas Brekono ir Radnoršyro rinkimų apygardoje pralaimėjo proeuropietiškų liberaldemokratų kandidatei Jane‘ei Dodds, rodo naktį į penktadienį paskelbti rezultatai.

J. Dodds gavo 13 826 balsus, o Ch. Daviesas – 12 401. „Brexito“ partijos kandidatas surinko 3 331 balsą, o leiboristų – 1 680.

Liberaldemokratų kandidatė per šį balsavimą buvo laikoma favorite. B. Johnsonui balsavimas buvo pirmasis išbandymas po paskyrimo premjeru praėjusią savaitę. Konservatoriai ir jų koalicijos partnerė DUP partija iš Šiaurės Airijos dabar Bendruomenių Rūmuose turės tik 320 vietų daugumą, visai opozicijai priklausys 319 mandatų.

Per savo rinkimų kampaniją J. Dodds įspėjo dėl kieto „Brexito“ – Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES be sutarties. Toks scenarijus ekonomiškai smarkiai paveiktų ūkininkus Velse.

„Pats pirmasis mano, kaip parlamentarės, veiksmas, kai aš nuvyksiu į Vestminsterį, bus surasti Borisą Johnsoną, kur jis besislėptų, ir jam garsiai ir aiškiai pasakyti: liaukis žaisti su mūsų bendruomenės ateitimi ir atsisakyk kieto „Brexito“, – po pergalės kalbėjo J. Dodds.

Rinkimai tapo būtini, kai savo mandato buvo priverstas atsisakyti konservatorius Ch. Daviesas. Jis buvo nuteistas dėl netvarkingų atsiskaitymų. Ch. Daviesas pripažino savo kaltę, tačiau vėl siekė mandato.

Brekono ir Radnoršyro rinkimų apygardoje per „Brexito“ referendumą 2016-aisiais 52 proc. rinkėjų pasisakė už išstojimą iš ES.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi