Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.02 08:56

Japonija įvykdė pirmąsias šiais metais mirties bausmes

Japonijoje penktadienį dviem nuteistiems žudikams įvykdytos mirties bausmės pakariant, pranešė Teisingumo ministerija.

Tai pirmos egzekucijos šiais metais. 2018-aisiais šalyje mirties bausmės buvo įvykdytos 15 nuteistųjų.

Japonijoje mirti nuteistų asmenų yra daugiau kaip 100. Tai viena iš nedaugelio išsivysčiusių valstybių, tebetaikančių mirties bausmę, kuriai, nepaisydama tarptautinės kritikos, pritaria didelė visuomenės dalis.

„Įvykdyti egzekucijas nurodžiau viską labai atidžiai apsvarstęs“, – žurnalistams sakė teisingumo ministras Takashi Yamashita.

Mirties bausmės buvo įvykdytos 64 metų Koichi Shoji ir 50 metų Yasunori Suzuki, naujienų agentūrai AFP sakė vienas ministerijos pareigūnas.

K. Shoji buvo nuteistas už dviejų moterų nužudymą ir pinigų vagystę 2001 metais netoli Tokijo, o Y. Suzuki – už trijų moterų nužudymą gatvėse Japonijos pietuose ir pinigų vagystę 2004-aisiais, sakoma žiniasklaidos pranešimuose.

„Tai itin brutalūs atvejai, per kuriuos jie iš savanaudiškų paskatų atėmė gyvybes nieko bloga nepadariusioms aukoms“, – sakė ministras.

Pernai įvykdytos 15 egzekucijų pakariant pakartojo 2008 metų rekordą nuo 1998-ųjų, kai šalis ėmė viešai skelbti apie vykdomas mirties bausmes.

Tarp kalinių, kuriems pernai buvo įvykdytos mirties bausmės, yra 13 žmonių, priklausiusių sektai, įvykdžiusiai 1995 metų pražūtingą zarino ataką Tokijo metropolitene ir kitų nusikaltimų.

Šių apokaliptinio kulto „Aum Shinrikyo“ („Aukščiausioji tiesa“) narių, įskaitant jo „guru“ Shoko Asaharą, egzekucijos buvo įvykdytos dviem etapais 2018-ųjų liepą, taip padedant tašką siaubingos, šalį ir visą pasaulį sukrėtusios atakos byloje.

Teisių gynimo grupės, tarp jų „Amnesty International“ reiškė tam tikrą kritiką dėl šios masinės egzekucijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi