Pasaulyje

2019.08.02 08:24

Šiaurės Korėja paleido nenustatytų mažo nuotolio „sviedinių“

Trumpui ginklų bandymas „nekelia problemų“
BNS2019.08.02 08:24

Šiaurės Korėja paleido neatpažintų mažo nuotolio „sviedinių“, penktadienį pranešė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“, remdamasi šalies kariškių informacija.

Šie paleidimai, laikomi jau trečiu raketų bandymu per pastarąją savaitę, anksti penktadienį buvo atskirai surengti Šiaurės Korėjos rytinėje pakrantėje, „Yonhap“ cituoja Pietų Korėjos kariuomenės Jungtinio štabų vadų komiteto informaciją.

Branduolinių ginklų turintis Pchenjanas vieną ankstesnį raketų paleidimą vadino perspėjimu Pietų Korėjai dėl jos planuojamų bendrų karinių pratybų su Jungtinėmis Valstijomis.

Naujausi objektai buvo paleisti iš Jonghingmano įlankos pakrantės Pietų Hamgjongo provincijoje į Japonijos jūrą, kariškiai sakė „Yonhap“.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai leisti balistines raketas.

Pchenjanas naujausių paleidimų kol kas nekomentavo.

D. Trumpui naujausias ginklų bandymas „nekelia problemų“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad jam Pchenjano ginklų paleidimai „nekelia problemų“.

Branduolinį ginklą turinčiai Šiaurės Korėjai pagal Jungtinių Tautų rezoliucijas draudžiama vykdyti balistinių raketų bandymus. Pchenjano veiksmus pasmerkė JT Saugumo Tarybos narės iš Europos, bet D. Trumpo reakcija buvo palyginti optimistiška.

D. Trumpas, kuris yra tris kartus susitikęs su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu, išvykdamas iš Baltųjų rūmų į mitingą Ohajuje žurnalistams pasakė: „Man nekyla problemų. Pamatysime, kas bus, bet trumpojo nuotolio [raketos] yra labai standartinės.“

Birželio mėnesį per ekspromtu surengtą susitikimą Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje (DMZ) Kim Jong Unas ir D. Trumpas susitarė atnaujinti denuklearizacijos derybas, bet darbinis dialogas dar neprasidėjo.

Pchenjanas pyksta dėl JAV ir Pietų Korėjos bendrų karinių pratybų, turinčių prasidėti kitą savaitę, ir analitikai sako, kad raketų bandymais siekiama didinti spaudimą Vašingtonui.

Pasak jų, dėl susiklosčiusios situacijos derybos galėtų būti atidėtos iki šių metų pabaigos.

Praėjusią savaitę Šiaurės Korėja paleido, pasak Seulo, dvi mažo nuotolio balistines raketas KN-23, kurių viena nuskriejo beveik 700 kilometrų.

Kim Jong Uną „padrąsino“ D. Trumpo rankos paspaudimas DMZ, sakė Jean Lee iš Woodrow Wilsono centro Vašingtone. Pasak jos, Šiaurės Korėjos lyderis „siekia sukurti skubos dėl Korėjos pusiasalio pojūtį, kad pagerintų savo pozicijas laukiamose derybose branduoliniu klausimu“.

„Tai Kimo atsakymas į Trumpo pareiškimą, kad jis „neskuba“ derėtis dėl susitarimo branduoliniu klausimu“, – pridūrė J. Lee.