Pasaulyje

2019.08.01 19:56

Dėl užtvankos griūties grėsmės evakuotas Anglijos miestas

BNS 2019.08.01 19:56

Jungtinės Karalystės policija ketvirtadienį įsakė evakuoti vieno šiaurės vakarų Anglijos miesto gyventojus dėl grėsmės, kad sugrius užtvankos siena.

Policija nurodė, kad 6,5 tūkst. gyventojų turinčio Veili Bridžo žmonės turėtų nedelsdami palikti savo namus dėl „didelio pavojaus gyvybei“.

Kaip pranešama, dėl kelias dienas trukusių liūčių buvo pažeista virš miesto esančios XIX amžiaus užtvankos konstrukcija.

Policijos pareigūnai aplankė visus Veili Bridžo gyventojus jų namuose ir liepė jiems vykti į už kelių kilometrų esančią mokyklą. 280 km į šiaurės vakarus nuo Londono esančio miesto gyventojams taip pat patarta apsistoti pas draugus ar gimines, pasiimti savo naminius gyvūnus ir reikalingų vaistų kelioms dienoms.

„Tai nebuvo lengvai priimtas sprendimas, ir, mūsų vertinimu, šiai bendruomenei jis turi reikšmingą poveikį; vis dėlto tai yra precedento neturinti, greitai kintanti kritinė situacija“, – tviteryje parašė vietos policija.

Praėjusią savaitę JK užklupusią kaitros bangą daugelyje rajonų pakeitė smarkios liūtys. Šiaurės Anglijoje jos sukėlė potvynių, užtvindžiusių namus, kelius ir geležinkelių bėgius.