Pasaulyje

2019.08.01 09:50

Boriso Johnsono laukia velsietiškas iššūkis

Ketvirtadienį Velse bus surengti neeiliniai vieno Jungtinės Karalsytės Atstovų rūmų nario rinkimai. Dėl to, kad rinkėjai nušalino valdančiosios konservatorių partijos atstovą, šie neplanuoti rinkimai taps rimtu išbandymu naujajam torių premjerui Borisui Johnsonui – pralaimėjęs Velse jis liks tik su vieno deputato persvara Bendruomenių rūmuose. Tai tik dar pridės problemų dėl „Brexito“ ir apskritai dėl parlamento pritarimo naujajai Johnsono Vyriausybei.

Neeilinai rinkimai Velse privertė naująjį britų premjerą įsprausti tarp apsilankymų probleminėse Škotijoje ir Šiaurės Airijoje vizitą Kardife – Velso sostinėje. Nedidelėje Brecono apygardoje vietos gyvetojai surinko parašus ir pagal naują įstatymą nušalino savo atstovą parlamente, konservatorių Chrisą Daviesą už tai, kad jis suklastojo savo išlaidų dokumentus.

Taigi dabar šioje ūkininkų apygardoje jam ant kulnų lipa kitas Daviesas – Tomas, bet jis anksčiau čia valdžiusių liberalų demokratų atstovas. Jei toriai pralaimės, jų koalicija su Šiaurės Airijos nacionalistais Bendruomenių rūmuose turės tik vieno deputato persvarą. Velse B. Johnsonas lankė vietos ūkininkus ir bandė raminti dėl galimų sienos bei muitų problemų kietojo „Brexito“ atveju.

„Turime įvairių technologinių sprendimų, kurių tam prireiktų. Bet geriau spręskime šiuos reikalus lasivosios prekybos sutarties kontekste. Sutarties, dėl kurios derėsimės, kai išstosime spalio 31-ąją. Štai ką norėtume daryti“, – sakė B. Johnsonas.

Per 2016-ųjų referendumą Brecone už išstojimą iš Europos Sąjungos balsavo kiek daugiaiu nei 52 procentai, bet dabar, kai britų paukštienai bei ėrienai būti įvestii 40-ies procentų muitai, vietos ūkininkai gerokai sunerimo. B. Johnsonas savo ruožtu vis dažniau kartoja, kad tai Briuselis turi nusileisti dėl Šiaurės Aiirijos ir dėl laisvosios prekybos.

Plačiau – Sauliaus Masalsko reportaže nuo 2.36 min.

Žinios. Rinkimai į laisvas vietas Seime: pretendentų beveik 30