Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.31 15:19

Sprogdinimų sukrėsta Šri Lanka skatins turizmą nemokamomis vizomis

BNS 2019.07.31 15:19

Šri Lanka trečiadienį paskelbė, kad į salą atvykstantiems lankytojams iš beveik 50 šalių išduos nemokamas, mėnesį galiojančias vizas. Tai dar viena Vyriausybės pastanga atgaivinti pelningą turizmo industriją, kuriai labai pakenkė 263 gyvybes nusinešusios atakos per šių metų Velykas.

Turizmo ministras Johnas Amaratunga sakė, kad turistai ar verslo reikalais atvykstantys žmonės galėtų nemokamą vizą gauti jau atvykę į salą arba kreipdamiesi internetu. Priemonė įsigalioja ketvirtadienį, pusei metų.

Pasak ministro, Vyriausybė tikisi, kad priemonė reikšmingai padidins turistų skaičių. „Jei programa nebus naudinga, mes ją sustabdysime“, – pridūrė jis.

Dėl šios priemonės vyriausybė gali prarasti maždaug 4,3 mlrd. rupijų (21,5 mln. eurų) pajamų, kurias galėtų uždirbti iš mokesčio už vizas.

Balandžio 21 dieną septyni mirtininkai iš vietos musulmonų grupuotės „National Thowheed Jammath“ atakavo tris viešbučius ir tris bažnyčias. Tarp žmonių, žuvusių per bombų sprogimus, yra 45 užsieniečiai, daugiausia iš Kinijos, Indijos, JAV ir Didžiosios Britanijos.

Po šių atakų daug turistų nutraukė savo atostogas saloje arba atšaukė užsakymus. Tai sudavė skaudų smūgį turizmo industrijai, kuri šaliai yra trečias pagal svarbą užsienio valiutos šaltinis po užsienyje dirbančių žmonių perlaidų ir tekstilės bei drabužių eksporto.

Kaip rodo vyriausybės duomenys, atvykstančių turistų liepą buvo maždaug 45 proc. mažiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tačiau liepą atvykusių turistų skaičius – 117 tūkst. – yra didesnis nei atvykusiųjų birželį (63 072).

Premjeras Ranilas Wickremesinghe patikino, kad Šri Lanka dabar yra saugi turistams, o „saugumas grįžo į normalią būklę“. Trečiadienį jis sakė, kad visi su atakomis per Velykas siejami įtariamieji sulaikyti ir „net tie, kas buvo seniai su jais susiję, nors ir nedalyvavo atakose, taip pat apklausiami, kai kurie jų sulaikyti, o kai kurie – paleisti“.

Sulaikyti maždaug 200 žmonių, policija tęsia tyrimą, nurodė premjeras.

Vyriausybė įdiegė daug priemonių turizmui atgaivinti, įskaitant lėktuvų aptarnavimo mokesčių, aviacinio kuro kainų ir išvykimo mokesčių sumažinimą bent pusei metų. Vyriausybė paskelbė vienų metų moratoriumą dėl paskolų su turizmu susijusiam verslui grąžinimo ir sumažino naujų paskolų palūkanas.

Viešbučiai taip pat paskelbė siūlantys paketus su nuolaidomis iki 60 procentų. „Norėtume reklamuoti Šri Lanką kaip šalį, kurioje žmonėms saugu lankytis, ir, taip pat, suteikiame jiems tam tikrų nuolaidų bei tarifų, kurių jie gali negauti labai, labai ilgai“, – sakė R. Wickremesinghe.

2018 metais Šri Lankoje apsilankė maždaug 2,3 mln. turistų. 29 oro bendrovės pernai siūlydavo po 300 skrydžių per savaitę.

Po atakų 41 skrydis per savaitę buvo atšauktas – tai reiškia 8 tūkst. prarastų keleivių vietų. Kelios, tačiau ne visos, oro bendrovės vėliau atnaujino visus skrydžius.

Turizmas sudaro 4,9 proc. Šri Lankos BVP. Maždaug pusė milijono Šri Lankos piliečių tiesiogiai, o dar 2 mln. netiesiogiai priklauso nuo turizmo.

Vyriausybė šiuo metu prognozuoja 3,7 mlrd. dolerių (3,3 mlrd. eurų) pajamų iš turizmo 2019 metais. Anksčiau buvo prognozuojami 5 mlrd. dolerių pajamų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi