Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.31 14:58

Politologas brėžia liūdną Zelenskio ateitį: meldžiamės jo ikonai, bet populiarumas ištirps

Vienas garsiausių Ukrainos politologų Viktoras Bobyrenka išpranašavo tuomet dar tik serialo aktoriui Volodymyrui Zelenskiui pergalę šalies prezidento rinkimuose. Dabar jis pateikė naują prognozę – V. Zelenskiui nepavyks išspręsti pagrindinių šalies problemų, o baigiantis kadencijai prezidento reitingas tesieks 10 procentų.

V. Bobyrenko dar 2015-ųjų žiemą prognozavo, kad tada tik populiaraus serialo „Liaudies tarnas“ pagrindinį herojų įkūnijantis Volodymiras Zelenskis turi realių šansu tapti tikruoju, o ne tik televiziniu prezidentu.

„Serialas – tai politinės technologijos produktas. Pirma, jis pasiūlė padorų žmogų, o antra, sužaidė mūsų kraugeriškumu. Mes trokštame, kad kas nors ateitų ir pričiuptų oligarchus“, – teigia politologas V. Bobyrenko.

„Tautos tarnas“ buvo rodomas per garsaus Ukrainos oligarcho Ihorio Kolomoiskio televizijos kanalus, bet prezidento ir Aukščiausiosios Rados rinkimus triuškinančiai laimėjęs V. Zelenskis nuolat neigia kad yra I. Kolomoiskio statytinis.

„Iš eilinio vyruko jis virsta įsisąmoninančiu, kokią galią turi. Prieš metus jis nežinojo, kokia ta galia. Tai galia, kylanti iš Ukrainos žmonių tikėjimo stebuklu. Mes nevaikštome į bažnyčią – mes einame žiūrėti televizoriaus. Per televizorių jiems parodė ikoną, kuriai dabar meldžiamės“, – sako V. Bobyrenko.

Politologo nuomone pagrindine V. Zelenskio ir jo „Tautos tarno“ partijos problema taps esminės Ukrainos politikos ir ūkio problemos. O jų per penkerių metų prezidento kadenciją tikrai nepavyks išspręsti.

„Viena vertus, jis toks kaip mes, vienas iš mūsų. Bet vietiniams vadukams bus nelengva. Jam tai sekasi geriausiai. Toks jo įvaizdis palaikys reitingus ilgą laiką. Bet galiausiai šaldytuvas laimės prieš televizorių, nes kasdieniai mokesčiai nesumažės, o pensijos nebus padidintos dešimt kartų“, – prognozuoja politologas.

Jis pripažįsa, kad V. Zelenskiui bus lengviau nei jo pirmtakui Petro Porošenkai, nes šiam pavyko išlaikyti aukštus reitingus vos metus.

„Jo reitingai kris, nes žmonės trokšta paprastų dalykų. Pagrindinis noras – taika. Jis nesugebės atnešti taikos, nes raktas į taiką nėra jo rankose. Čia cituoju žurnalistą Portnikovą: raktas yra Kremliuje“, – teigia V. Bobyrenko.

Šiuo metu itin dideliais reitingais besidžiaugiantis prezidentas V. Zelenskis skuba formuoti naują Aukščiausiosios Rados daugumą ir Vyriausybę, bet tai visiškai nereiškia, kad milžinišką įtaką šalies politikai ir ūkiui turinčios Ukrainos oligarchų grupuotės ir jų interesai staiga kažkur išnyko.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 8:26 min.

Žinios. Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūra į eurokomisarus – planuota, tačiau prezidentui nepateikta
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi