Pasaulyje

2019.07.31 13:32

Izraelis leido įrengti 700 būstų palestiniečiams Vakarų Krante

ELTA2019.07.31 13:32

Izraelio Vyriausybė išdavė leidimus Vakarų Krante statyti 700 butų palestiniečiams ir 6 000 – žydų naujakuriams. Statybos numatytos vadinamosiose C teritorijose, kurias kontroliuoja Izraelis, trečiadienį patvirtino vyriausybės atstovas. Palestiniečiams Vakarų Krante paprastai labai sunku gauti iš Izraelio statybos leidimus.

Pasak žiniasklaidos, stebėtojai spėja, kad neįprastas kabineto sprendimas priimtas spaudžiant JAV. Amerikiečių pasiuntinys Jaredas Kushneris ateinančiomis dienomis vyks pokalbių į Izraelį ir kelias arabų valstybes. Jis atsakingas už JAV prezidento Donaldo Trumpo paskelbto taikos plano konfliktui tarp Izraelio ir palestiniečių išspręsti parengimą, bet palestiniečiai jį atmeta.

D. Trumpas 2017 metų gruodį pripažino Izraelį Jeruzalės sostine ir pernai perkėlė JAV ambasadą iš Tel Avivo į Jeruzalę. Palestiniečiai nuo tada nepripažįsta JAV nepriklausoma tarpininke konflikte su Izraeliu.

Izraelis 1967-aisiais per Šešių dienų karą, be kita ko, užėmė Vakarų Krantą, Gazos Ruožą ir Rytų Jeruzalę. Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje dabar gyvena daugiau kaip 600 000 žydų naujakurių. Palestiniečiai reikalauja šių teritorijų savo valstybei su sostine Rytų Jeruzale.