Pasaulyje

2019.07.31 12:26

Vaikų juokas, kur įprastai jis neskamba: Meksiką ir JAV skiriančioje sienoje įrengtos sūpynės

LRT.lt2019.07.31 12:26

Ten, kur vaikų juokas įprastai neskamba, pirmadienį jis, nors ir trumpam, liejosi laisvai. Du profesoriai iš Kalifornijos sienoje tarp Meksikos ir Jungtinių Valstijų įrengė sūpynes, taip suteikdami galimybę vaikams iš abiejų sienos pusių žaisti kartu.

Ronaldui Raeliui iš Kalifornijos Berklio universiteto ir Virginiai San Fratello iš San Jose universiteto ši idėja kilo 2009 m., tačiau įgyvendinta ji buvo tik po dešimtmečio. Sunland Parke, Naujosios Meksikos valstijos paribyje įtaisytos trys rožinės sūpynės sujungė vietinius su gyvenančiais kitapus sienos, Juareze.

Tvora kaimynų neatskirs: akademikai JAV ir Meksikos pasienyje įrengė rožines sūpynes

„Veiksmai vienoje sienos pusėje turi tiesiogines pasekmes kitoje“, – savo „Instagram“ paskyroje pasidalijęs vaizdo įrašu sus besisupančiais vaikais rašė R. Raelis.

Taip idėjos autoriai išreiškė kritišką poziciją dėl sienos, kurios statybų planų aktyviai nuo kadencijos pradžios ėmėsi prezidentas Donaldas Trumpas, taip stipriai užkardydamas judėjimą tarp JAV ir Meksikos. Tačiau barjerai, skiriantys šalis, atsirado dar Baracko Obamos ir George'o W. Busho laikais.

Kol kas neaišku, ar trumpam įrengtos sūpynės grįš į pasienį artimiausiu metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.