Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.31 08:59

Demokratų partijos kandidatai į JAV prezidentus vėl susirungė televizijos debatuose

ELTA 2019.07.31 08:59

Dešimt Demokratų partijos kandidatų į JAV prezidentus antradienio vakarą susirungė televizijos debatuose. Trys kandidatės moterys ir septyni vyrai diskutavo tokiais klausimais, kaip sveikatos apsauga ir pasienio politika, bei kaip rinkimuose nugalėti dabartinį prezidentą – respublikoną Donaldą Trumpą, skelbia BBC.

Dabatuose susirungė 10 kandidatų, besiviliančių tapti Demokratų partijos kandidatu 2020 metais vyksiančiuose JAV prezidento rinkimuose. Tai Masačiusetso senatorė Elizabeth Warren, Vermonto senatorius Bernie Sandersas, Saut Bendo miesto meras Pete'as Buttigiegas, buvęs Kongreso narys Betas O`Rourke'as, Minesotos senatorė Amy Klobuchar, Kongreso narys Timas Ryanas, buvęs Kongreso narys Johnas Delaney'us, Montanos valstijos gubernatorius Steve'as Bullockas, buvę Kolorado valstijos gubernatorius Johnas Hickenlooperis ir rašytoja Marianne Williamson.

Demokratų partijos kandidatų skaičius yra toks didelis, kad dėl to teko paskirstyti kandidatus į dvi grupes ir surengti dvejus atskirus debatus. 10 kitų kandidatų, tarp kurių buvęs viceprezidentas Joe Bidenas ir Kalifornijos senatorė Kamala Harris, debatuose susirungs trečiadienio vakarą.

Debatų metu išaiškėjo ryškūs skirtumai tarp kandidatų imigracijos, klimato politikos, vieno mokėtojo sveikatos priežiūros sistemos klausimais ir kaip išspręsti krizę JAV ir Meksikos pasienyje.

Debatai baigėsi kiekvieno kandidato baigiamuoju pareiškimu.

„Siekiu prezidento posto ne tik dėl to, kad nugalėčiau pavojingą prezidentą mūsų šalies istorijoje. Rasistą ir seksistą. Ir homofobą. Dalyvauju rinkimuose, kad transformuočiau šią šalį ir palaikyčiau Amerikos darbininkų klasę“, – sakė senatorius B. Sandersas.

„Valdysiu sąžiningai. Turime prezidentą, kai žmonės išjungia televizorių, kai pamato jį. Tik ne aš, priversiu jus didžiuotis...“, – sakė A. Klobuchar.

Demokratų partijos iškeltas kandidatas paaiškės tik kitų metų liepą, o prezidento rinkimai vyks dar po kelių mėnesių – 2020-ųjų lapkritį. Šiuo metu populiariausiu Demokratų partijos kandidatu laikomas J. Bidenas, jis pirmauja viešosios nuomonės apklausose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi