Pasaulyje

2019.07.30 18:35

Kodėl Švedijoje sulaikytas JAV reperis parūpo netgi Trumpui?

LRT.lt2019.07.30 18:35

Liepos pradžioje po gatvės muštynių sulaikytas amerikiečių reperis A$AP Rocky lieka Švedijoje – savo kaltės 30-metis nepripažįsta ir teigia, kad incidento metu tik gynėsi. Dabar jo gynėjų pusėje – ne tik JAV pramogų pasaulio žvaigždynas, bet ir pats šalies prezidentas.

Kas jis?

Rakimas Mayersas, geriau žinomas sceniniu vardu A$AP Rocky, yra ne tik atlikėjas, bet ir režisierius bei dizaineris, hiphopo grupės A$AP Mob narys, rašo „Deutsche Welle“.

Jis išgarsėjo po debiutinio albumo „Live. Love. A$AP“ 2011 metais, netrukus sudarė kontraktus su „RCA Records“ ir „Sony Music Entertainment“ įrašų kompanijomis. Jo pirmasis ir antrasis albumai debiutavo populiariausiųjų sąrašo „Billboard 200“ ir šiandien jis laikomas vienu įtakingiausių JAV hiphopo kūrėjų.

Be to, rašo DW, A$AP Rocky garsėja ir kaip mados ikona, 2016 m. jis tapo vienu iš kvepalų gamintojo „Dior“ veidų, dirbo su GUESS mados namais ir J.W. Anderson mados ženklu.

Atlikėjas taip pat bendradarbiauja su MTV kanalu, yra vadinamojo MTV Lab „kūrybinio inkubatoriaus“ vadovas.

Kodėl jis sulaikytas?

Į nemalonumus A$AP Rocky pateko po birželio 30-ąją Stokholme kilusių gatvės muštynių. Dalis jų užfiksuota mėgėjiškame vaizdo įraše, paviešintame apie žvaigždes rašančio JAV portalo TMZ. Šioje medžiagoje matyti, kaip įtariama, reperis su didele jėga parbloškiantis ant žemės jaunuolį.

Jis buvo suimtas liepos 3 dieną kartu su dar trimis žmonėmis. Vienas iš sulaikytųjų, reperio asmens sargybinis, vėliau buvo paleistas.

Atlikėjas, kuriam nuteisimo atveju grėstų dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, pareiškė, kad gynėsi ir kad taip sureagavo į ieškovo priekabiavimą bei provokacijas.

Jeigu bus nuteistas, pagal Švedijos įstatymus A$AP Rocky gali praleisti kalėjime dvejus metus.

Kaip įsivėlė JAV prezidentas?

Donaldas Trumpas yra sakęs, kad jo dėmesį į garsiam tautiečiui užsienyje iškeltą bylą atkreipė sutuoktinė Melania. Jis taip pat teigė, kad telefonu kalbėjosi su dar plačiau pasaulyje žinomu įtariamojo bičiuliu ir bendradarbiu Kanye Westu. Su pastaruoju D. Trumpas kelis kartus yra susitikęs Baltuosiuose rūmuose, K. Westas yra savę pavadinęs prezidento gerbėju.

JAV prezidentas po to kreipėsi į Švedijos ministrą pirmininką Stefaną Löfveną ir išreiškė susirūpinimą sulaikymu, kuris, anot jo, galėjo būti grįstas rasiniais motyvais – esą į nemalonę reperis pateko dėl to, kad yra afroamerikietis.

Tviteryje, savo mėgstamoje komunikacijos platformoje, D. Trumpas rašė, kad gali „asmeniškai laiduoti“ už įtariamąjį, tačiau Švedijoje negalioja užstato sistema ir prokuroras Danielis Sunesonas pareiškė, kad atlikėjas liks už grotų dėl rizikos, jog paleistas jis išvyktų iš šalies, rašo DW.

Be jau minėto K. Westo, palaikymą A$AP Rocky išreiškė jo žmona Kim Kardashian ir roko muzikantas Rodas Stewartas, taip pat figūravęs keliose sulaikytojo dainose. Peticiją #JusticeForRocky (liet. Teisingumas Rokiui) pasirašė daugiau kaip 630 tūkst. žmonių, socialiniuose tinkluose pasirodė raginimų fanams boikotuoti švediškus gaminius, pavyzdžiui, nepirkti baldų gamintojo IKEA produkcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.