Pasaulyje

2019.07.30 16:27

Imigrantui nustūmus vaiką po traukiniu, Vokietijos kraštutiniai dešinieji kaltina „atvirų durų“ politiką

Kol vokiečių pareigūnai bando nustatyti, kodėl vyras iš Eritrėjos centrinėje Frankfurto stotyje nustūmė po traukiniu aštuonmetį ir jo motiną, šalies kraštutiniai dešinieji kaltę dėl nelaimės priskiria „atvirų durų“ politikai.

40-mečiam vyrui, pirmadienį priešais važiuojantį traukinį nustūmusiam aštuonmetį berniuką, Vokietijos prokorurai pateikė kaltinimus dėl žmogžudystės. Jis taip pat kaltinamas dėl pasikėsinimo į gyvybę, nes kartu su berniuku nustūmė ir jo motiną, bet šiai paskutinę akimirką pavyko apsiversti ir išvengti traukinio smūgio. Jos sūnus žuvo.

Tris vaikus pats turintis įtariamasis bandė ant bėgių nustumti ir 78-erių moterį. Tyrėjams kol kas nepavyko iš jo išgauti, kodėl taip pasielgė.

„Kol kas negalime pasakyti, koks motyvas, nes jo nežinome. Kaltinamasis kol kas nieko nesako“, – komentavo Nadja Nielsen, Frankfurto prokuratūros atstovė.

Netrukus po incidento suimtas vyras aukų nepažinojo, buvo blaivus ir neapsvaigęs nuo narkotikų. Prokurorai sako, kad aplinkybės kol kas leidžia spėti, jog įtariamasis turi psichologinių sutrikimų, bet priduria, kad tikrina visas versijas.

Nusikaltimas sukrėtė Vokietiją – incidentą plačiai aptaria žiniasklaida, žmonės įvykio vietoje deda gėles, žaislus, dega žvakutes. Tuo tarpu kraštutinei dešinei priskiriama partija „Alternatyva Vokietijai“ sako, kad žmogžudystė yra „atvirų durų“ politikos padarinys.

„Deja, tai nėra pavienis atvejis. Šios žmogžudystės dar kartą įrodo, kaip svarbu pagaliau užbaigti šitą visiškai naivią, neatsakingą, beribę atvirų durų politiką. Negali būti priimtina, kad gatvėmis lyg niekur nieko vaikšto žmonės, norintys žudyti. Kodėl žmogus iš Eritrėjos apskritai turi būtinai bėgti iš Afrikos ir kodėl būtinai į Vokietiją?“, – sako Bundestago narys Gottfriedas Curio.

Iš Eritrėjos įtariamasis prieš trylika metų atvyko ne į Vokietiją, o į Šveicariją, o į Frankfurtą iš Bazelio, kaip pats sakė policijai, traukiniu atvyko prieš kelias dienas. Jei bus pripažintas kaltu, vedusiam trijų vaikų tėvui gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Vyras, kurio pavardė neskelbiama, iš įvykio vietos pabėgo, o praeiviai, tarp jų ne tarnyboje buvęs policininkas, ėmė jį vytis. Įtariamasis buvo suimtas netoli stoties.