Pasaulyje

2019.07.30 11:30

Tarp šaudynių aukų festivalyje Kalifornijoje – du vaikai

ELTA 2019.07.30 11:30

Tarp trijų žuvusiųjų per šaudynes maisto festivalyje JAV Kalifornijos valstijoje yra du vaikai – šešerių metų amžiaus berniukas ir 13 metų mergaitė, policijos patvirtinimą skelbia BBC.

Šešerių metų amžiaus Stephenas Romeras lankėsi festivalyje su mama ir močiute, kurios taip pat buvo sužalotos per šaudynes. JAV žiniasklaida nurodo, kad žuvusi 13 metų mergaitė yra Keyla Salazar. Trečioji auka – studentas Trevoras Irby'is.

Dar 15 žmonių buvo sužaloti, kai Gilrojaus česnakų festivalio metu pradėjo šaudyti jaunas vyras. Policija įtariamuoju įvardijo 19 metų amžiaus Santiną Williamą Leganą.

Pasak policijos, įtariamas šaulys šaudė šturmo šautuvu, kurį anksčiau šį mėnesį legaliai įsigijo kaimyninėje Nevados valstijoje.

Praėjus minutei po to, kai S. W. Leganas pradėjo šaudyti, jis buvo nukautas policijos, tačiau policija vis dar ieško galimo jo bendrininko.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas padėkojo policijai, kuri „greitai nukovė šaulį“, ir pagerbė aukų atminimą.
„Kol šeimos leido laiką vietiniame festivalyje, nedoras žudikas pradėjo šaudyti ir nužudė tris nekaltus piliečius, tarp kurių mažas vaikas“, – teigė JAV vadovas.

Tai jau 246 masinės šaudynės JAV šiais metais.