Pasaulyje

2019.07.29 20:23

Brazilijos kalėjime per kalinių susirėmimus žuvo mažiausiai 52 žmonės

BNS2019.07.29 20:23

Viename šiaurės Brazilijos kalėjime pirmadienį įsiplieskus konkuruojančių gaujų susirėmimams žuvo mažiausiai 52 žmonės, pranešė vienas pareigūnas.

Tai yra naujausia smurto banga, sukrėtusi šalies itin perpildytą ir pavojingą įkalinimo įstaigų sistemą.

Per susirėmimus, kurie prasidėjo vienoje Altamyros įkalinimo įstaigoje apie 7 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku ir baigėsi apie vidurdienį vietos (18 val. Lietuvos) laiku, 16 kalinių buvo nukapotos galvos, naujienų agentūrą AFP informavo vienas pareigūnas iš Paros valstijos kalėjimų departamento.

Du kalėjimo prižiūrėtojai buvo paimti įkaitais, bet galiausiai jie buvo paleisti.

Per televiziją „SBT Altamira“ parodytame reportaže buvo matyti nuo kalėjimo komplekso kylantys tiršti juodi dūmai ir ant pastato stogo sėdintys žmonės.

Gegužę gretimoje Amazonės valstijoje per keliuose kalėjimuose kilusias riaušes žuvo mažiausiai 55 kaliniai. Dėl šių neramumų taip pat kaltinamas gaujų konfliktas. Dauguma aukų buvo pasmaugtos, tada sakė valstijos valdžios atstovai.

Federalinė vyriausybė po šio incidento atsiuntė papildomų pareigūnų, kad sustiprintų saugumą kalėjimuose.

Pagal kalinių skaičių Brazilija užima trečią vietą pasaulyje: 2016-ųjų birželį šalies įkalinimo įstaigose buvo laikomi 726 712 žmonių, rodo oficialūs duomenys. Tai yra dvigubai daugiau kalinių, nei gali tilpti šalies kalėjimuose.

Naujausioje tarptautinės žmogaus teisių gynimo organizacijos „Human Rights Watch“ (HRW) ataskaitoje sakoma, kad federalinė Brazilijos valdžia į kalėjimus iki 2018-ųjų pabaigos galėjo atsiųsti dar 115 tūkst. kalinių.

Smarkiai perpildytuose Brazilijos kalėjimuose taip pat giliai įsišaknijęs gaujų smurtas; įkalinimo įstaigose dažnai įvyksta riaušių, o neretai kaliniai mėgina pasprukti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt