Pasaulyje

2019.07.29 19:35

Pompeo: JAV prezidentas nori išvesti karius iš Afganistano iki 2020-ųjų rinkimų

BNS 2019.07.29 19:35

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nori pradėti karių išvedimo iš Afganistano procesą iki Jungtinių Valstijų vadovo rinkimų 2020-aisiais, pirmadienį paskelbė valstybės sekretorius Mike'as Pompeo.

Per vieną ne pelno organizacijos „The Economic Club of Washington“ renginį M. Pompeo, paklaustas, ar tikisi, jog kariai iš Afganistano bus išvesti iki kitų metų lapkričio, atsakė: „Tai nurodymas man iš Jungtinių Valstijų prezidento.“

„Jis pasakė nedviprasmiškai: baikite nesibaigiančius karus, traukitės“, – pareiškė JAV valstybės sekretorius.

Per savo rinkimų kampaniją prieš 2016-ųjų rinkimus D. Trumpas žadėjo išvesti JAV pajėgas iš Afganistano ir užbaigti ilgiausią Jungtinių Valstijų karą.

Tačiau tapęs prezidentu jis sutiko išsiųsti daugiau karių į Afganistaną, ir dabar šioje šalyje yra apie 14 tūkst. amerikiečių karių.

Pastaraisiais mėnesiais JAV derasi su Talibanu dėl taikos susitarimo, kuris užbaigtų 18 metų trunkantį karą.

Pirmadienį M. Pompeo pareiškė, kad per šias derybas pasiekta „realios pažangos“, ir teigė esantis optimistiškai dėl to nusiteikęs.

JAV, regis, stengiasi pagreitinti taikos derybas, nes Afganistanas ruošiasi rugsėjį vyksiantiems prezidento rinkimams, o Jungtinės Valstijos – 2020-ųjų balsavimui.

JAV taikos pasiuntinys Zalmay Khalilzadas šiuo metu yra Kabule, o po kelių dienų jis vyks į Katarą, kur dalyvaus dar viename derybų su Talibanu etape.