Pasaulyje

2019.07.29 17:28

Popiežius smerkia „prostitucijos blogį“ ir prie jo prisidedančius vyrus

BNS2019.07.29 17:28

Prostitucija yra „nuodėmingas blogis“, sumenkinantis moteris iki vergijos, kurią dažnai vykdo save krikščionimis vadinantys vyrai, vienos knygos įžangoje parašė popiežius Pranciškus.

Pontifiko parašytą įžangą pirmadienį paskelbė dienraštis „La Repubblica“.

„Visos prostitucijos formos prilygsta vergijai, nusikalstamam veiksmui, bjauriam blogiui, kuris mylėjimąsi supainioja su savo instinktų patenkinimu kankinant bejėgę moterį“, – sakoma tekste.

„Žmogaus niekada negalima parduoti“, – pridūrė pontifikas įžangoje knygai, kurią parašė kunigas Aldo Buonaiuto, susijęs su Popiežiaus Jono XXIII bendruomene – neturtingaisiais, prostitutėmis ir problemų turinčiais žmonėmis besirūpinančia katalikiška labdaros asociacija.

„Tai žmonijos liga, klaidingas visuomenės traktavimo būdas. Šių vargšių vergių išvadavimas yra gailestingas gestas ir visų geros valios žmonių pareiga. Jų skausmo verksmas negali palikti asmenų ar institucijų abejingų“, – rašė popiežius.

„Niekas neturėtų nusigręžti ar nusiplauti rankų dėl nekalto kraujo, pralieto pasaulio gatvėse“, – pridūrė jis.

Popiežius taip pat papasakojo apie apsilankymą viename minėtos bendruomenės priėmimo centrų, kur jis susitiko su „nukryžiuotomis“ moterimis ir paprašė jų atleidimo už „kankinimus, kuriuos jos turėjo ištverti dėl klientų, kurių daugelis vadina save krikščionimis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt