Pasaulyje

2019.07.29 15:01

Iš ligoninės išrašytas Navalnas bus grąžintas į areštinę

BNS 2019.07.29 15:01

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas buvo, kaip teigia jo gydytoja ir kolegos, apnuodytas nenustatyta toksiška medžiaga, tačiau pirmadienį jis buvo išrašytas iš ligoninės ir grįš atgal į areštinę.

„Tai tikrai yra apnuodijimas kažkokia nežinoma chemine medžiaga“, – žurnalistams prie Maskvos ligoninės, kurioje buvo gydomas Kremliaus kritikas, sakė advokatė Olga Mihailova.

A. Navalno asmeninė gydytoja Anastasija Vasiljeva pabrėžė, kad opozicionierius, nepaisant jo būklės, buvo grąžintas į areštinę.

Jo atstovės Kiros Jarmyš teigimu, A. Navalnui, kuris anksčiau neturėjo jokių alergijų, smarkiai patino veidas ir išbėrė odą.

Kelerius pastaruosius metus A. Navalno sveikatą prižiūrėjusi gydytoja A. Vasiljeva anksčiau pirmadienį nurodė, kad jo veido tinimas ir bėrimas gali būti apnuodijimo cheminėmis medžiagomis požymiai.

Pasak medikės, įkalinimas gali pakenkti A. Navalno sveikatai.

„Jis iki galo nepasveiko. Jam reikėjo palikti medikų priežiūrą“, – sakė A. Vasiljeva ir pridūrė, kad gydytojai ligoninėje nė nemėgino išsiaiškinti, kas sukėlė patinimą ir bėrimą.

„Kas jį prižiūrės kalinimo įstaigoje? Jie nėra kvalifikuoti suteikti jam profesionalią pagalbą“, – kalbėjo A. Vasiljeva. Ji būgštauja, kad cheminės medžiagos, sukėlusios alerginę reakciją, vis dar gali būti jo kameroje.

A. Navalnas sekmadienį buvo išvežtas į ligoninę iš areštinės, kur jis atlieka naujausią 30 parų administracinio arešto bausmę už raginimus dalyvauti nesankcionuotoje protesto akcijoje. Jis buvo suimtas prieš šeštadienį įvykusį didelį opozicijos mitingą, per kurį policija sulaikė beveik 1,4 tūkst. žmonių.

A. Navalno sąjungininkas Leonidas Volkovas savo ruožtu sekmadienį skundėsi dėl „antisanitarinių“ sąlygų areštinėje, į kurią jis buvo nuvežtas.