Pasaulyje

2019.07.29 10:16

Rusija mini istorinio krikšto jubiliejų – organizuoja masines krikštynų apeigas

Rusijoje minimas šalies krikštas prieš daugiau nei 1000 metų, kai krikščionybė rytų slavų žemėse paskelbta valstybine religija. Ta proga visoje Rusijoje surengtos masinės krikšto apeigos.

Kūdikiai, vaikai ir suaugusieji – apie pusantro šimto žmonių buvo kunigo panardinti į upės vandenį per tradicines krikšto apeigas Čiusovojos upėje Polevskojuje netoli Jekaterinburgo.

„Norėjome vaiką pakrikštyti būtent čia. Ir taip išskirtinė proga bus dar išskirtinesnė“, – sakė viena krikštamotė,

Jai antrina kita: „Atmosfera čia ypatinga, šventinė.“

Dėl čia stovinčios Rusijos krikštytojui šventajam Vladimirui skirtos bažnyčios, krikšto apeigos – gerai žinomos ir traukia tiek norinčius pasikrikštyti, tiek šiaip smalsuolius iš visų apylinkių.

„Mūsų šventovė stovi šventajam Vladimirui pagerbti. Ji buvo pati pirma Rusijoje pavadinta jo garbei. Šventasis Vladimiras yra krikščionių stačiatikių Bažnyčios tėvas. Todėl natūralu, kad mūsų būtent čia organizuojamos krikšto apeigos sulaukė dėmesio, o galiausiai virto į žinomą tradiciją“, – pasakojo kunigas Sergėjus Rybčakas.

Panardinti į upę krikšto apeigų dalyviai paskui aprengti baltai – spalva, kuri, tikima, simbolizuoja sielos tyrumą. Tada patepti šventu aliejumi.

Krikšto diena Rusijoje prieš beveik dešimtmetį paskelbta valstybine, svarbų statusą šalyje susigražinusios Stačiatikių Bažnyčios prašymu.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 4:46 min.

Žinios. Dėl plačiažnyplių vėžių populiacijos Lietuvoje – vėžiavimo sezonas ribojamas