Pasaulyje

2019.07.28 18:21

Policija prieš protestuotojus Honkonge panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas

BNS 2019.07.28 18:21

Honkongo policija sekmadienį panaudojo ašarines dujas ir gumines kulkas, kad išsklaidytų demokratijos reikalavusius protestuotojus netoli Pekino ryšių biuro – centrinės Pekino valdžios atstovybės Honkonge.

Neramumai Honkonge vyksta jau antrą dieną iš eilės.

Per televiziją parodyti vaizdai, kuriuose matyti, kaip riaušių policija paleidžia daugybę ašarinių dujų salvių prieš protestuotojus, kurie suformavo barikadas prie Ryšių biuro, kuris prieš savaitę buvo apmėtytas kiaušiniais ir dažais.

Susirėmimai tarpo policijos ir protestuotojų įvyko po to, kai dešimtys tūkstančių demonstrantų dalyvavo keliuose nesankcionuotuose maršuose visame mieste.

Maždaug 200 protestuotojų grupė pajudėjo link Ryšių biuro Šeung Vano rajone, kur juos pasitiko riaušių policija ir per garsiakalbius paragino nutraukti „neteisėtą susibūrimą“.

Galiausiai buvo panaudotos ašarinės dujos ir guminės kulkos, o demonstrantai atsakė plytomis ir akmenimis. Vėliau lazdomis ginkluoti pareigūnai nustūmė minią tolyn gatve.

AFT reporteriai praneša vietoje mate ir elitinio policijos dalinio „Raptor“ narių, kurie suėmė nemažai žmonių. Taip pat vietoje medicininė pagalba buvo suteikta dviem žurnalistams.

Antroji didesnė minia susirinko populiariame parduotuvių rajone „Causeway Bay“, kur demonstrantai pastatė barikadų ir blokavo pagrindinį kelią. Tačiau policijos čia yra nedaug.

Masinės demonstracijos Honkonge prasidėjo praėjusio mėnesio pradžioje dėl ekstradicijos įstatymo, kuris būtų leidęs įtariamuosius perduoti į žemyninę Kinijos dalį, kur, pasak kritikų, kiltų grėsmė jų teisėms.

Tačiau vėliau protestai išsivystė į reikalavimus Honkongo vadovei atsistatydinti, o pusiau autonominei Kinijos teritorijai suteikti daugiau laisvės.