Pasaulyje

2019.07.28 16:20

Vietname sulaikyta 125 kg raganosių ragų siunta

BNS2019.07.28 16:20

Vietnamo sostinės Hanojaus oro uoste buvo sulaikyta 125 kg svorio 55 raganosių ragų siunta, sekmadienį pranešė vietos tarnybos.

Šalies valdžia imasi priemonių kovoti su raganosių ragų kontrabanda ir pačiais įmantriausiais jos būdais.

Raganosių ragai yra plačiai naudojami pačiame Vietname, be to, šalis yra svarbus milijardinės prekybos gyvūnų dalimis tranzito taškas.

125 kg svorio krovinys buvo sulaikytas Hanojaus „Noi Bai“ oro uoste ketvirtadienį po to, kai kruopščiai paslėpta siunta sukėlė įtarimų.

Nuotraukose matyti, kaip ant stalo stovi dideli ragai ir mažesnės dalys, o policijos pareigūnai mėgina pralaužti gipsą.

„Juos pasiekti prireikė pusės dienos“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas saugumo šaltinis.

Kol kas neaišku, iš kokios Afrikos valstybės atkeliavo siunta. Ji buvo aptikta tą pačią dieną, kai policija sulaikė įtariamą laukinių gyvūnų kontrabandininką ir dar du vyrus po to, kai stovėjimo aikštelėje stovėjusiame jų automobilyje buvo rasti septyni sušaldyti tigrų kūnai.

Prieš savaitę Singapūre buvo sulaikyta rekordinė beveik devynių tonų dramblio kaulo ir skujuočių žvynų siunta, turėjusi pasiekti Vietnamą. Dramblių iltimis, skujuočių žvynais, tigrų dalimis ir raganosių ragais yra prekiaujama juodojoje rinkoje Vietname, taip pat didelė jų dalis yra kontrabanda gabenama į Kiniją.

Raganosių ragai yra itin vertingi, nes už vieną kilogramą galima užsidirbti iki 60 tūkst. JAV dolerių (per 53 tūkst. eurų). Vietname jie yra itin paklausūs, nes kai kas mano, kad į miltelius sumalti ragai gali išgydyti kai kurias ligas ir padėti palengvinti pagirias.

Brakonieriai Afrikoje dėl tokios didžiulės paklausos ir toliau mažina raganosių populiaciją, nors prekyba jų ragais visame pasaulyje buvo uždrausta dar 8-e praėjusio amžiaus dešimtmetyje.

Šiuo metu laukinėje gamtoje yra apie 29 tūkst. raganosių, palyginti su puse milijono XX amžiaus pradžioje, rodo aplinkosaugininkų duomenys.

Hanojus jau seniai deklaruoja kovojantis su laukinių gyvūnų dalių kontrabanda, tačiau ekspertai sako, kad juodoji rinka ir toliau klesti dėl prasto taisyklių įgyvendinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.