Pasaulyje

2019.07.28 12:31

Honkonge vyksta dar vienas protestas

naudojamos ašarinės dujos; atnaujinta 14.45
BNS 2019.07.28 12:31

Didžiulė protestuotojų minia sekmadienį pradėjo judėti iš parko centrinėje Honkongo dalyje ir pradėjo eitynes prospektu.

Eitynės prasidėjo po trumpo mitingo prieš policijos panaudotą jėgą prieš protesto dalyvius praėjusį savaitgalį.

Policija atmetė organizatorių prašymą surengti eitynes per miesto Šeung Vano rajoną, kur prieš savaitę vaikant protestuotojus buvo panaudotos ašarinės dujos.

Sekmadienį protestuotojai pajudėjo kita kryptimi, jų tikslas yra nežinomas.

Honkongo policija sekmadienį panaudojo ašarines dujas prieš protestuotojus netoli Pekino ryšių biuro – centrinės Kinijos valdžios atstovybės Honkonge, mieste vėl kilus neramumams, kurie krečia Honkongą jau septynias savaites.

Per televiziją buvo parodyti vaizdai, kaip antiriaušinė policija paleidžia daugybę ašarinių dujų salvių prieš protestuotojus, suformavusius barikadas prie Ryšių biuro, kuris prieš savaitę buvo apmėtytas kiaušiniais ir dažais.

Masinės demonstracijos Honkonge prasidėjo praėjusio mėnesio pradžioje dėl ekstradicijos įstatymo, kuris būtų leidęs įtariamuosius perduoti į žemyninę Kinijos dalį, kur, pasak kritikų, kiltų grėsmė jų teisėms.

Tačiau vėliau protestai išsivystė į reikalavimus Honkongo vadovei atsistatydinti, o pusiau autonominei Kinijos teritorijai suteikti daugiau laisvės.