Pasaulyje

2019.07.28 09:20

Po demonstrantų sulaikymų Maskvoje ES ragina Rusiją gerbti žodžio ir susirinkimų laisves

BNS 2019.07.28 09:20

Demonstrantų sulaikymai per nesankcionuotą mitingą Maskvoje kelia nerimą ir pažeidžia žodžio ir susirinkimų laisves, sekmadienį paskelbė Europos Sąjungos diplomatijos vadovės Federicos Mogherini atstovė Maja Kocijančič.

„Sulaikymai ir neadekvatus jėgos panaudojimas prieš taikius protestuotojus po virtinės opozicijos politikų areštų ir reidų, surengtų pastarosiomis dienomis, dar kartą pažeidžia pagrindines teises į žodžio, susirinkimų ir asociacijų laisvę. Šios pagrindinės teisės įtvirtintos Rusijos konstitucijoje, ir mes tikimės, kad jos bus ginamos“, – sakoma M. Kocijančič pareiškime.

ES tikisi, kad Rusija per rugsėjį vyksiančius vietos valdžios rinkimus laikysis savo įsipareigojimų Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) bei kitose tarptautinėse organizacijose, pridūrė M. Kocijančič.

Rusijos policija šeštadienį sulaikė daugiau kaip 1 000 žmonių, kurie buvo susirinkę prie Maskvos merijos reikalauti laisvų ir sąžiningų vietos valdžios rinkimų, pranešė pareigūnai.

Iš viso „1 074 žmonės buvo sulaikyti dėl įvairių pažeidimų per neteisėtą demonstraciją sostinės centre“, Rusijos naujienų agentūros citavo policijos pareigūnus.

Žmogaus teisių tarybos prie Rusijos prezidentūros pirmininkas Michailas Fedotovas savo ruožtu naujienų agentūrai „Interfax“ sakė, kad per demonstraciją užfiksuota nepagrįstų sulaikymų.

Remiantis oficialiais duomenimis, eitynėse dalyvavo maždaug 3,5 tūkst. žmonių, protestavusių dėl to, kad tarnybos atsisakė įregistruoti virtinę opozicijos ir nepriklausomų kandidatų į rugsėjį vyksiančius Maskvos miesto dūmos rinkimus.