Pasaulyje

2019.07.27 12:44

Honkongo gyventojai nepakluso policijos draudimui ir surengė eitynes prieš „triadas“

Tūkstančiai protestuotojų Honkonge šeštadienį nepaisė policijos draudimo ir dalyvavo eitynėse netoli Kinijos sienos esančiame mieste, protestuodami prieš nusikaltėlių gaujas, vadinamas „triadomis“, kurios praėjusį savaitgalį užpuolė už demokratiją kovojančius protestuotojus.

Visuomenės pyktis sustiprėjo praėjusį sekmadienį, kai grupė vyrų baltais marškinėliais, apsiginklavusių lazdomis, Juen Longo stotyje užpuolė prieš vyriausybę protestavusius demonstrantus ir praeivius. Po užpuolimo į ligoninę buvo priversti kreiptis mažiausiai 45 asmenys.

Šis išpuolis tapo naujausiu precedento neturinčio, jau septynias savaites trunkančio politinio smurto protrūkiu, ir nėra ženklų, rodančių, kad padėtis gali gerėti, nes Pekinui palankūs miesto vadovai atsisako nusileisti.

Honkongą ištiko didžiausia pastarojo meto krizė, milijonams demonstrantų išėjus į gatves, kai tarp policijos ir protestuotojų grupelių kilo pavienių susirėmimų.

Demonstracijas sukėlė prieštaringai vertinamas įstatymas, kuris būtų leidęs ekstradicijas į žemyninę Kiniją, tačiau galiausiai protestuotojai ėmė reikalauti platesnės apimties demokratinių reformų ir stabdyti laisvių suvaržymus.

Policija buvo smarkiai kritikuojama už tai, kad per lėtai reagavo į smurto protrūkį sekmadienį. Tai pakurstė kalbas dėl slapto susitarimo ar vyriausybės šalininkų nebaudžiamumo, nors policija šiuos kaltinimus neigė.