Pasaulyje

2019.07.26 16:57

Baltijos šalys pasirengusios saugoti laivybą prie Irano, bet neturi tinkamų laivų

LRT.lt2019.07.26 16:57

Lietuvos ir Latvijos ministrai pareiškė, kad šalys yra pasirengusios palaikyti laivybos apsaugos Hormūzo sąsiaurio Persijos įlankos regione operaciją. Tačiau abu ministrai vieningai sutarė, kad reikšmingai prisidėti nepavyks, kadangi valstybėms trūksta karinių laivų.

Pasak Latvijos visuomeninio transliuotojo „LSM“, šalies Gynybos ministerija antradienį pareiškė, jog norėtų dalyvauti operacijoje, tačiau neturi laivų, kuriuos galėtų į ją išsiųsti.

Kai birželio pabaigoje JAV kreipėsi į NATO nares kviesdamos formuoti sąjungą, padėsiančią regione užtikrinti laivybos apsaugą, Lietuvos Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis teigė, kad bet koks tarptautinės visuomenės atsakas sumažintų karo riziką.

Tačiau jis pabrėžė, kad Lietuva neturi užduočiai reikalingų karinių jūrų pajėgų, nors prašymą į regioną išsiųsti karius „svarstytų“.

Estija apie tolimesnius savo veiksmus dar nepaskelbė.

Tuo tarpu Didžioji Britanija pirmadienį paskelbė apie planus vykdyti Europos „jūrų saugumo misiją“ ir šią savaitę pradėjo lydėti su Didžiosios Britanijos vėliavomis per Hormūzo sąsiaurį plaukiančius laivus.

Ketvirtadienį JAV Floridoje surengė derybas su tarptautiniais atstovais dėl panašios sąjungos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.