Pasaulyje

2019.07.26 13:45

Vietname sulaikyti kontrabandininkai automobilyje slėpė užmuštus tigrus

BNS2019.07.26 13:45

Hanojuje aptikus automobilyje paslėptą užšaldytų tigrų skerdenų partiją buvo areštuoti keli įtariami kontrabandininkai, penktadienį pranešė Vietnamo valstybinė žiniasklaida, šiai Pietryčių Azijos šaliai mėginant išardyti nusistovėjusį kontrabandos maršrutą iš Laoso.

Kelerius metus iš kaimyninio Laoso galimai kontrabanda gabenęs gyvūnus Nguyen Huu Hue ketvirtadienį buvo suimtas kartu su dar dviem asmenimis, vienoje automobilių stovėjimo aikštėje paliktoje mašinoje aptikus septynis negyvus tigrus, informavo vietos žiniasklaida.

„Hue įkūrė įmonę,.. kuri prekiauja statybinėmis medžiagomis kaip priedanga neteisėtai prekybai tigrais ir kitais laukiniais gyvūnais“, – nurodė Viešojo saugumo ministerijos oficialus ruporas „Cong An Nhan Dan“.

Remiantis konfiskuotų daiktų nuotraukomis, septyni tigrai tikriausiai buvo jaunikliai.

Lieka neaišku, ar užmušti gyvūnai buvo sugauti laisvėje, ar buvo užauginti viename iš daugelio Laoso neteisėtų tigrų ūkių, patenkinančių didelę dalį tigrų mėsos ir iš jų pagamintų produktų paklausą Azijoje.

Policija anksčiau sulaikė dar kelis to paties laukinių gyvūnų kontrabandos tinklo narius, kurie jau kelerius metus veikė vienoje centrinėje provincijoje, besiribojančioje su Laosu.

Vietnamas yra tiek daug nelegalių produktų iš laukinių gyvūnų vartotojų turinti šalis, tiek populiarus kontrabandos maršrutas, kuriuo gabenamos tigrų dalys, dramblių iltys, raganosių ragai, skujuočių žvynai ir kitos nelegalios prekės.

Kai kurie šių produktų vartojami pačiame Vietname, o likusi dalis kontrabanda vežama į Kiniją.

Vietname, kur kadaise gausi buvusi didžiųjų kačių populiacija greitai nyksta, tigrų dalys naudojamos tradicinėje medicinoje ir papuošalų gamyboje.

Šių plėšrūnų kaulai paprastai nuverdami ir sumaišomi su su ryžių vynu ruošiant eliksyrus, kurie, kaip manoma, gydo artritą ir stiprina imunitetą.

Įtariami kontrabandininkai buvo suimti ir Hanojuje, Singapūre šią savaitę konfiskavus beveik 9 tonų dramblio kaulo ir skujuočių žvynų siuntą, gabentą į Vietnamą.

Hanojaus valdžia jau ilgą laiką žada pažaboti nelegalią prekybą produktais iš laukinių gyvūnų, tačiau aplinkosaugininkai teigia, kad mieste tebeklesti juodoji rinka dėl negriežto įstatymų taikymo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt