Pasaulyje

2019.07.26 12:46

Tyrimas: Rusija bandė kištis į rinkimus visose JAV valstijose, galėjo keisti duomenis

LRT.lt2019.07.26 12:46

JAV Senatas nustatė, kad Rusija dėjo pastangas įsilaužti į rinkimų sistemas visose 50-yje valstijų. Viešai paskelbtoje Žvalgybos komiteto ataskaitoje nurodoma, kad Rusija per 2016-ųjų rinkimus galėjo manipuliuoti balsavimo sistemomis, „jei to norėtų“, rašo „The Verge“.

JAV Senato paviešintoje ataskaitoje dalis teksto yra užtušuotos, todėl negalima spręsti apie surinktus įrodymus bei kokių prevencinių priemonių ėmėsi atsakingos tarnybos, praneša „The New York Times“.

Vis tik, pasak „The Verge“, JAV valdžios institucijos neturi duomenų, kad Rusija iš tiesų būtų manipuliavusi balsavimo rezultatais ar turėjusi tiesioginę prieigą prie invidualių elektroninių balsadėžių. „The New York Times“ pažymi, kad vien Ilinojaus valstybėje Rusijos kontroliuojami veikėjai turėjo galimybę ištrinti arba pakeisti rinkėjų duomenis.

Tačiau tai parodo, kad JAV rinkimuose naudojamos elektroninės balsadėžės nėra patikimos, o specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimas nustatė, kad Rusijos karinė žvalgybos tarnyba (GRU) bandė paveikti šias balsadėžes kuriančias įmones, rašo „The Verge“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt