Pasaulyje

2019.07.26 10:57

Brangus pokštas: JAV valstybės herbą pakeitė rusiškais elementais ir įgėlė Trumpui

LRT.lt 2019.07.26 10:57

JAV prezidentas Donaldas Trumpas viešame renginyje kalbėjo stovėdamas JAV herbo fone. Tačiau herbo paveiksliukas buvo retušuotas į jį įklijuojant dvigalvį Rusijos Federacijos erelį bei golfo lazdų rinkinį. Už šį „pokštą“ jo autorius neteko darbo, rašo „BBC“.

JAV konservatorių, organizavusių renginį, grupė, šį nutikimą pavadino „nepriimtinu“, bet patikino, kad juo nenorėta „nieko blogo“.

D. Trumpas kalbėjo konservatyvių JAV studentų susitikime ir jautėsi puikiai, praneša BBC.

Tačiau už jo matomoje projekcijoje JAV herbe įprastai esantis Baltasis erelis buvo pakeistas oficialiame Rusijos herbe esančiu dvigalviu ereliu. O erelio laikoma 13-os strėlių krūva pakeista golfo lazdomis, greičiausiai, siekiant pašiepti D. Trumpo pomėgį žaisti šį žaidimą – prezidentas nuolat lankosi golfo klubuose, o tai JAV rinkėjams per metus kainuoja daugiau kaip 100 mln. dolerių.

Taip pat originaliame herbe yra lotyniškas įrašas „E pluribus unum“, reiškiantis „vienas iš daugelio“. Tuo tarpu pakoreguotame herbe atsirado įrašas ispanų kalba „45 es un titere“, reiškiantis „45 yra lėlė“. D. Trumpas yra 45-asis JAV prezidentas ir praeityje savo populiarumą aiškino lėlių analogija, rašo „BBC“.

„Jie visi lėlės“, – D. Trumpas sakė „Time“ žurnalui rinkimų kampanijos metu 2015 metais. „Tuo tarpu aš tikrai nesu lėlė ir manau, kad tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl man taip sekasi apklausų duomenimis“, – tada pridūrė D. Trumpas.