Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.26 10:25

Pompeo teigia, kad norėtų nuvykti į Iraną ir tiesiogiai pasikalbėti su žmonėmis

ELTA 2019.07.26 10:25

JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo ketvirtadienį sakė, kad norėtų gauti galimybę nuvykti į Teheraną ir tiesiogiai pasikalbėti su Irano žmonėmis, kai tarp Vašingtono ir Teherano tvyro didelė įtampa.

Interviu metu paklausus, ar jis būtų pasirengęs vykti į Teheraną, politikas atsakė, kad mielai ten nuvyktų, jei reikėtų.

„Pritarčiau galimybei tiesiogiai pasikalbėti su Irano žmonėmis“, – interviu „Bloomberg TV“ sakė M. Pompeo.
„Norėčiau galimybės nuvykti, ne skleisti propagandos, bet pasakyti tiesą Irano žmonėms apie tai, ką padarė jų vadovai ir kaip pakenkė Iranui“, – pridūrė JAV valstybės sekretorius.

JAV valstybės sekretoriaus teigimu, jis norėtų paaiškinti žmonėms, kaip jų lyderių veiksmai pakenkė jų šaliai.
Interviu M. Pompeo taip pat gynė neseniai įvestas naujas sankcijas Iranui. Anot M. Pompeo, „bandoma taikyti pakankamą spaudimą Iranui, siekiant parodyti jo vadovybei ir įtikinti ją, kad jei jie paprasčiausiai elgtųsi kaip normali tauta, Irano žmonės galėtų gyventi normalius gyvenimus“.

Įtampa tarp Vašingtono ir Irano pradėjo augti pernai, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas nusprendė išvesti savo šalį iš 2015 metais pasiekto daugiašalio susitarimo dėl Irano branduolinės programos ir atnaujinti Iranui griežtas ekonomines sankcijas. Po to sekė virtinė kitų įvykių, dar labiau paskatinusių dvišalę įtampą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi