Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.25 17:29

Estija ir Vengrija tarsis dėl migracijos – Lietuva irgi svarstytų

Benas Gerdžiūnas, LRT.lt 2019.07.25 17:29

Siekdama atsisakyti pasirašyti tokias naujas iniciatyvas kaip Jungtinių Tautų (JT) siūloma migracijos sutartis, šią savaitę Estijos Užsienio reikalų ministerija su Vengrija ir Lenkija susitarė pradėti dalintis informacija, susijusia su tarptautiniais migracijos klausimais, praneša „ERR“.

„Estijos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrai sutarė, kad ėmus kalbėti apie tarptautinius migracijos reikalus, pavyktų kuo anksčiau pasidalinti reikalinga informacija“, – antradienį „ERR“ nurodė Estijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai.

Pirmadienį „Hungary Today“ pranešė, kad nepaisant to, naujuosius įstatymus inicijuoja JT ar ES, Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjártó sutiko derinti veiksmus su Estijos užsienio reikalų ministru Urmas Reinsalu ir Lenkijos vidaus reikalų ministru Joachimu Brudzińskiu.

Anot „Hungary Today“, Vengrijos ministras teigė, kad viskas, ką patvirtina JT, tampa tarptautinės teisės ir teismų praktikos dalimi. Be to, jis pabrėžė atsispyrimo migraciją palaikančioms iniciatyvoms svarbą.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija rašytiniame komentare „LRT English“ nurodė, kad „kol kas sunku vertinti galimybes jungtis prie šios iniciatyvos, nes nesame gavę tokio pasiūlymo. Žinoma, svarstytume pasiūlymą, vertintume jo naudą Lietuvai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi