Pasaulyje

2019.07.25 16:11

Baltarusija lengvina keliones į šalį: ketina įvesti elektronines vizas

BNS2019.07.25 16:11

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija parengė siūlymus dėl elektroninių vizų įvedimo, pranešė ministras Vladimiras Makėjus.

„Kaip žinote, beveik 80 valstybių piliečiams buvo pritaikytas 30 dienų bevizis režimas. Tačiau mes manome, kad tai – ne riba, ir ruošiamės tolesniems žingsniams. Parengėme siūlymus dėl elektroninės vizos įvedimo trečiųjų šalių piliečiams“, – žiniasklaidai sakė V. Makėjus po susitikimo su ketvirtadienį Minske viešinčiu Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi.

Pasak Baltarusijos URM vadovo, jei galutinis sprendimas dėl elektroninių vizų bus teigiamas, šio projekto įgyvendinimui gali prireikti nuo vienerių iki pusantrų metų.

Pernai liepą Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pasirašė įsaką, kuriuo 80 šalių, įskaitant Europos valstybes, JAV ir Japoniją, piliečių lankymosi šalyje be vizų trukmę padidino nuo 5 iki 30 dienų.

Bevizis režimas taikomas tik asmenims, į Baltarusiją atvykstantiems ir išvykstantiems per Minsko pagrindinį oro uostą.

Ši taisyklė netaikoma užsieniečiams, atvykstantiems ir išvykstantiems per Rusiją, nes prie abiejų bendros sienos tikrinimai nevykdomi.