Pasaulyje

2019.07.25 15:41

Po Kinijos grasinimų Taivanui JAV į Taivano sąsiaurį nusiuntė karo laivą

ELTA2019.07.25 15:41

Po naujų Kinijos grasinimų Taivanui JAV nusiuntė į Taivano sąsiaurį karo laivą. Septintosios JAV flotilės atstovas Clay‘us Dossas pabrėžė, kad tai rutininė operacija, nė kiek neprieštaraujanti tarptautinei teisei, pranešė CNN.

Laivo „USS Antietam“ praplaukimas sąsiauriu trečiadienį ir ketvirtadienį esą rodo JAV įsipareigojimą siekti, kad Indijos ir Ramusis vandenynai būtų laisvi ir atviri. 180 km pločio sąsiauris skiria Kinijos Fudziano provinciją ir Taivano salą.

Kinija šį sprendimą gali traktuoti kaip provokaciją. Pekinas 1948-aisiais atskilusį Taivaną laiko „neatskiriama Kinijos teritorijos dalimi“. Trečiadienį pristatytoje Baltojoje knygoje Pekinas pakartojo grasinimus, esant reikalui, atsikovoti Taivaną ir karine jėga. „Visiškas Taivano suvienijimas su Kinija yra tarp pagrindinių Kinijos interesų“, – sakoma čia.

Gynybos ministerijos atstovas Wu Qianas kalbėjo apie didėjančią Taivano separatizmo grėsmę. Tie, kas siekia salos savarankiškumo, atsidurs akligatvyje, sakė jis.

JAV karo laivai, dideliam Kinijos nepasitenkinimui, per karines pratybas vis praplaukia Taivano sąsiauriu. Pekinas užsienio laivus sąsiauryje traktuoja kaip savo suverenumo pažeidimą. JAV ir daug kitų šalių tuo tarpu Taivano sąsiaurį laiko tarptautiniais vandenimis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt