Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.25 15:26

ES padavė Vengriją į teismą dėl kontroversiško migracijos įstatymo

BNS 2019.07.25 15:26

Europos Sąjunga ketvirtadienį kreipėsi į bloko aukščiausios instancijos teismą dėl Vengrijoje priimto kontroversiško įstatymo, draudžiančio padėti migrantams.

Europos Komisija (EK) – Bendrijos pagrindinė vykdomosios valdžios institucija – savo pareiškime nurodė, kad nusprendė kreiptis į Liuksemburge įsikūrusį teismą dėl Budapešto priimto „teisės akto, kriminalizuojančio veiksmus, turinčius palengvinti prieglobsčio prašymų teikimą, ir dar labiau suvaržančio teisę prašytis prieglobsčio“.

EK ne kartą ginčijosi su Vengrijos ministro pirmininko Viktoro Orbano vyriausybe, ypač nuo migracijos krizės pradžios 2015 metais.

Vėliausi nesutarimai kilo skambant nuogąstavimams, kad Vengrijos, Lenkijos ir kitos posovietinės Rytų Europos šalys nusigręžia nuo ES demokratinių vertybių.

Anksčiau Komisija nelegaliais pavadino pernai priimtus įstatymus, kuriuose numatyta iki vienerių metų laisvės atėmimo bausmė už pagalbą Vengrijos sieną neteisėtai kertantiems asmenims.

Šie teisės aktai buvo praminti „Sustabdyti Sorosą“ (Stop Soros), nes V. Orbano vyriausybė vengrų kilmės JAV milijardierių George'ą Sorosą kaltina skatinant migraciją į Europą.

EK ketvirtadienį taip pat apskundė Budapešto sprendimą neišduoti maisto migrantams, sulaikytiems Serbijos pasienyje esančiose tranzito zonose.

Vengrijai išsiųstame oficialiame įspėjime Briuselis pabrėžė, kad tokios sulaikymo sąlygos „prieštarauja esminėms sąlygoms“, numatytoms ES įstatymų, įskaitant bloko pagrindinių teisių chartiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi