Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.25 10:19

Ispanijos parlamentas vėl spręs dėl naujos Vyriausybės

Šiandien Ispanijos parlamente  gali būti patvirtinta laikinojo šalies premjero socialdemokrato Pedro Sanchezo kandidatūra į Vyriausybės vadovo postą.

Ar atsiras pirmoji koalicinė Ispanijos kairiųjų vyriausybė, priklausys nuo naujos kairiųjų populistų partijos „Podemos“ veiksmų.

Po balandžio mėnesį surengtų pirmlaikių rinkimų politinės jėgos šalis paramente taip susiskaldė ir susmulkėjo, kad nė viena iš jų neturi šansų suformuoti vienpartinės Vyriausybės. Daugiausia – 123 mandatus 350-ies vietų parlamente gavę P. Sanchezo socialdemokrtai vis dar tiksi suformuoti pirmąją koalicinę kairiųjų vyriausybę su 42 mandatus gavusia „Podemos“ partija.

„Ponai ir ponios, prašau tik dosnumo, atsakomybės ir nesudaužykime vilčių, kurias į mus dėjo kaireiji balsuotojai. Ir, be abejo, esu atviras koalicinei Vyriausybei“, – sakė P. Sanchezas.

Deja, derybos su „Podemos“ ir jų lyderiu, asmeniškai P. Sanchezo labai nemėgstančiu Pablu Iglesias Turrionu vis dar nebaigtos, todėl per pirmąjį balsavimą dėl premjero kandidatūros, „Podemos“ ir kiti potenialūs socialdemokratų partneriai susilaikė, o visi kiti balsavo prieš.

„Balsavimo rezultatai – bendras balsavusiųjų skaičius 346. Už kanddatą balsavo 124, prieš – 170, susilaikiusiųjų – 52. Gerbiamieji deputatai, jūsų pateiktas kandidatas nesurinko absoliučios daugumos“, – pranešė Ispanijos parlamento pirmininkė Meritxell Batet.

Ketvirtadienį bus surengtas antrasis balsavimas, kur pakaks paprastos balsavusiųjų daugumos, todėl P. Sanchezui gali pavykti, jei Podemos gaus reikalaujamus rimtus postus vyriausybėje.

„Noriu pasakyti jums labai aiškiai –privalote gerbti 3,7 mln. mūsų rinkėjų ir nesiūlyti mums būti tik jūsų Vyriausybės papuošalu – su tuo nesutiksime“, – pareiškė P. I. Turrionas.

Galimo kompromiso ženklu Ispanijos politologai laiko P. I. Turriono sprendimą pačiam nesiekti posto P. Sanchezo Vyriausybėje. Bet jo vietą vicepremejro poste turėtų užimti politiko partnerė Irene Montero.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 3.58 min.

Žinios. Šiandien Ispanijos parlamente gali būti patvirtinta laikinojo šalies premjero socialdemokrato Pedro Sanchez'o kandidatūra
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi