Pasaulyje

2019.07.25 09:58

Seulas: Šiaurės Korėja paleido iki šiol nematytą „naujo tipo raketą“

BNS 2019.07.25 09:58

Viena iš dviejų raketų, kurias Šiaurės Korėja ketvirtadienį paleido virš jūros, nuskriejo 690 km ir buvo „naujo tipo“, iki šiol nematyta Pietų Korėjos kariuomenės vadovybei, sako pareigūnai.

Anksčiau ketvirtadienį Pietų Korėjos Jungtinis štabų vadų komitetas (JCS) pranešė, kad vos išaušus iš Vonsano Šiaurės Korėjos rytinėje pakrantėje buvo paleistos dvi raketos, kurios nuskriejo daugiau kaip 430 km ir nukrito jūroje.

Vėliau JCS paskelbė atskirą pareiškimą, kuriame nurodė, jog antrasis Šiaurės Korėjos paleistas ginklas nuskriejo 690 km ir manoma, kad tai buvo „naujo tipo raketa“. Ši išvada grindžiama Pietų Korėjos ir JAV žvalgybos pareigūnų analize.

Pastarąjį kartą Pchenjanas trumpo nuotolio raketų buvo paleidęs gegužės 9-ąją, o JAV prezidentas Donaldas Trumpas tai pavadino „labai standartiniu reikalu“, kuris, jo teigimu, nepaveikė jo santykių su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu.

Abu lyderiai per ekspromtu Korėjos pusiasalį dalijančioje Demilitarizuotojoje zonoje (DMZ) birželio 30-ąją surengtą susitikimą sutarė tęsti derybas dėl Šiaurės Korėjos branduolinio arsenalo, įstrigusias po nesėkmingo jų viršūnių susitikimo Hanojuje vasario mėnesį.

Po birželio 30-osios susitikimo JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pareiškė, kad darbinio lygio derybos turėtų prasidėti liepos viduryje, bet praėjusią savaitę Pchenjanas sakė, kad joms pavojų kelia kitą mėnesį planuojamos JAV ir Pietų Korėjos bendros karinės pratybos.

Pasak analitikų, naujausi ginklų bandymai parodo Pchenjano pyktį dėl šių numatomų pratybų.