Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.25 09:52

Trumpas vetavo rezoliucijas, kurios draudė parduoti ginklus Saudo Arabijai

BNS 2019.07.25 09:52

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį vetavo tris Kongreso rezoliucijas, blokuojančias ginklų pardavimą Vašingtono sąjungininkėms, įskaitant Saudo Arabiją ir Jungtinius Arabų Emyratus.

Tos rezoliucijos „susilpnintų Amerikos pasaulinį konkurencingumą ir pakenktų svarbiems santykiams su mūsų sąjungininkais ir partneriais“, sakė D. Trumpas laiške Senatui, argumentuodamas, kodėl jas vetavo.

Šiuos teisės aktus Kongresas priėmė anksčiau šį mėnesį pasipriešindamas D. Trumpui, kurio administracija gegužę atliko neįprastą manevrą, kad apeitų Kongresą ir patvirtintų šiuos pardavimus. Administracija argumentavo, kad Iranas kelia „fundamentalią grėsmę“ Vidurio Rytų stabilumui.

Tačiau įstatymų leidėjai, tarp kurių buvo ir Senato respublikonų, tvirtino, kad nėra teisėto pagrindo apeiti Kongresą, kuris turi teisę nepritarti ginklų pardavimo sandoriams.

Kritikai sako, kad ginkluotės pardavimai tik pablogintų padėtį karo krečiamame Jemene, kur Saudo Arabija vadovauja JAV remiamos koalicijos kovai su Irano palaikomais husių sukilėliais. Jungtinės Tautos padėtį šioje konflikto apimtoje šalyje laiko didžiausia dabartine humanitarine krize.

Tačiau trečiadienį D. Trumpas pareiškė, kad užblokavus amerikietiškų ginklų pardavimą, „konfliktas Jemene veikiausiai pailgėtų ir pagilėtų kančios, kurias jis sukelia“.

Tai jau trečias kartas nuo kadencijos pradžios, kai D. Trumpas pasinaudojo veto teise.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi