Pasaulyje

2019.07.24 20:59

Johnsonas naujuoju iždo kancleriu paskyrė Sajidą Javidą

atleido užsienio reikalų sekretorių Huntą; atnaujinta 21.30
BNS, ELTA2019.07.24 20:59

Naujasis Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį paskyrė buvusį vidaus reikalų sekretorių Sajidą Javidą pakeisti atsistatydinusį iždo kanclerį Philipą Hammondą, sakoma vyriausybės pranešime apie pirmąjį naujojo kabineto paskyrimą.

Buvęs bankininkas S. Javidas, pakistaniečių imigrantų sūnus, varžėsi dėl premjero posto, bet galiausiai parėmė B. Johnsoną, kai nesugebėjo užsitikrinti savosios Konservatorių partijos narių pakankamo palaikymo.

Naujuoju JK diplomatijos vadovu paskirtas D. Raabas

B. Johnsonas taip pat paskyrė uolų „Brexit“ šalininką Dominicą Raabą užsienio reikalų sekretoriumi, sakoma vyriausybės pranešime.

45 metų D. Raabas, tai pat paskirtas faktiniu B. Johnsono pavaduotoju, pernai atsistatydino „Brexit“ sekretoriaus pareigų ankstesnės premjerės Theresos May kabinete, pareiškęs, kad jos su Briuseliu suderinta JK išstojimo iš Europos Sąjungos sutartis numato per daug kompromisų.

Johnsonas atleido užsienio reikalų sekretorių J. Huntą

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas B. Johnsonas netrukus po to, kai buvo paskirtas į šį postą, atleido užsienio reikalų sekretorių Jeremy Huntą. Tai J. Huntas pranešė trečiadienio vakarą tviteryje.

J. Huntas konkuravo su B. Johnsonu rinkimuose dėl konservatorių partijos lyderystės, o kartu ir premjero posto, tačiau balsavimą aiškiai persvara pralaimėjo.

J. Huntas rašė, kad mielai būtų likęs užsienio reikalų sekretoriumi, tačiau jis gerbiąs B. Johnsono norą suburti naują komandą.

„The Guardian“ rašo, kad B. Johnsonas atleido ir dar kelis vyriausybės narius. Tarp jų yra gynybos sekretorius Penny`is Mordauntas. Jie esą buvo priversti palikti postus, nes rėmė B. Johnsono konkurentą J. Huntą. Dėl šios priežasties pareigas turėjo palikti ir prekybos sekretorius Liamas Foxas, ekonomikos sekretorius Gregas Clarkas bei švietimo sekretorius Damianas Hindsas.

Karalienė Elžbieta II trečiadienį oficialiai paskyrė B. Johnsoną vadovauti Vyriausybei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.