Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.24 16:30

Iranas siūlo Didžiajai Britanijai pasikeisti sulaikytais tanklaiviais

ELTA 2019.07.24 16:30

Kad būtų išspręsta krizė su Didžiąja Britanija, Irano prezidentas Hassanas Rouhani pasiūlė pasikeisti sulaikytais tanklaiviais. „Mes nenorime įtampos, ir jei visi laikytųsi taisyklių, taip pat Gibraltare, tai jie (britai) gautų iš mūsų tinkamą atsakymą“, – sakė jis kabineto posėdyje.

Iranas, anot prezidento, nei yra užsispyręs, nei nori konflikto Persijos įlankoje, tačiau Iranas ir nepaklus spaudimui bei grasinimams.

Padėtis tarp šalių paaštrėjo liepos 4-ąją, kai Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijos Gibraltaro vandenyse buvo sulaikytas naftą iš Irano gabenęs supertanklaivis. Tai padaryta kilus įtarimams, kad jis, pažeisdamas ES sankcijas, gabena naftą į Siriją.

Tada penktadienį Irano revoliucinė gvardija Hormūzo sąsiauryje sustabdė su britų vėliava plaukiojantį tanklaivį „Stena Impero“. Laivas esą pažeidė tarptautines taisykles. Be to, „Stena Impero“ buvo išjungęs savo GPS sistemą ir gabeno aplinkai kenksmingas medžiagas. Didžioji Britanija kalbėjo apie „valstybinio piratavimo“ atvejį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi