Pasaulyje

2019.07.24 14:40

Estijoje išleista Hitlerio „Mein Kampf“ – pasipylė kritika, knygynai atsisako parduoti

LRT.lt2019.07.24 14:40

Estijoje pasirodė naujas Vokietijos diktatoriaus Adolfo Hitlerio knygos „Mano kova“ (Mein Kampf) leidimas. Naujasis vertimas susilaukė kritikos, o du didžiausi šalies knygynų tinklai atsisakė juo prekiauti, praneša Estijos visuomeninis transliuotojas „ERR“.

1 tūkst. egzempliorių tiražu pasirodęs „Matrix Kirjastus“ parengtas leidinys yra naujas „Mano kovos“ vertimas į estų kalbą. Tačiau didžiausi Estijos knygynų tinklai – Rahva Raamat ir Apollo – atsisakė prekiauti šiomis knygomis.

Tačiau kritikai teigia, jog leidinys parengtas prastai – jame nėra kontekstą paaiškinančių ar iškreiptus faktus patikslinančios informacijos, išnašų.

„Knyga buvo parašyta paprastiems žmonėms. Ir aš galvoju ne tik apie žmonių kilmę ar profesiją, tačiau apie žmones, kurie mąsto paprastomis kategorijomis, kurių pasaulio supratimas itin paprastas“, – „ERR“ cituoja žurnalistą Andrei Hvostov. Jis pabrėžia, kad būtent dėl to ši knyga ir yra tokia pavojinga.

Naujausioje Vokietijoje išleistoje „Mano kovos“ versijoje yra virš 3,7 tūkst. paaiškinimų ir išnašų, kurie atskleidžia knygos rasizmą ir nutolimą nuo realybės. Tačiau estiškame knygos leidime jokių istorikų komentarų nėra.

Tuo tarpu „Diplomaatia“ žurnalo vyr. redaktorius Erkki Bahovski teigia, jog iš principo blogai „drausti istoriją“, o leidėjas Mati Nigul pabrėžė, kad A. Hitleris iš tiesų „padarė daug gero“ vokiečiams iki Antrojo pasaulinio karo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt