Pasaulyje

2019.07.24 10:46

Rusijos opozicionierius Navalnas pranešė, kad buvo sulaikytas

atnaujinta 11.28
BNS2019.07.24 10:46

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas savo paskyroje socialiniame tinkle „Instagram“ trečiadienį pranešė, kad buvo sulaikytas prie savo namų laiptinės, kai išėjo pabėgioti.

„Išėjau pabėgioti, prie laiptinės stovėjo mašina. Mane atvežė į [Maskvos] Danilo rajono vidaus reikalų skyrių“, – nurodė A. Navalnas.

Teisėsaugos organų oficialių komentarų naujienų agentūra „Interfax“ kol kas neturi.

Instagrame paskelbtame vaizdo įraše kovotojas su korupcija sako, kad buvo sulaikytas, kai išėjo pabėgioti ir nupirkti gėlių žmonai jos gimtadienio proga.

„Žmonės teisingai sako, kad sportas ne visada sveika“, – pajuokavo A. Navalnas.

„Buvau sulaikytas ir dabar esu policijos nuovadoje kaip kvailys su šortais“, – pridūrė 43 metų A. Navalnas.

Jo atstovė Kira Jarmyš socialiniame tinkle „Twitter“ patvirtino, kad A. Navalnas buvo sulaikytas.

A. Navalnas areštuotas po daugiau kaip 22 tūkst. žmonių šeštadienio mitingo Rusijos sostinėje, reikalaujant laisvų ir teisingų vietos valdžios rinkimų. Mitingas buvo surengtas pareigūnams neleidus populiariems opozicijos kandidatams dalyvauti rugsėjį įvyksiančiuose Maskvos parlamento rinkimuose.

Opozicija sako, kad tai buvo didžiausias protestas nuo 2012 metų, kai dešimtys tūkstančių žmonių protestavo prieš šalies parlamento rinkimų rezultatų klastojimą.

A. Navalnas grasino dar didesniu mitingu šį šeštadienį netoli merijos, jei Maskvos pareigūnai per septynias dienas neįregistruos populiarių politikų grupės, įskaitant Ilją Jašiną ir Liubov Sobol.