Pasaulyje

2019.07.24 09:11

Kremlius neigia Pietų Korėjos pranešimą, kad Rusija atsiprašo už oro erdvės pažeidimą

atnaujinta 15.54
ELTA 2019.07.24 09:11

Rusija trečiadienį paskelbė, kad šalies kariniai lėktuvai Pietų Korėjos oro erdvę pažeidė netyčia, teigė Seulo prezidentūros atstovai. Apie tai paskelbė BBC. Vėliau Rusijos ambasados Pietų Korėjoje atstovai paneigė, kad Rusija atsiprašė.

Kaip skelbia Pietų Korėjos atstovai, Rusijos karinių pajėgų pareigūnas Pietų Korėjos gynybos ministrui pasakė, kad „giliai apgailestauja“ ir dėl incidento apkaltino techninį gedimą.

Antradienį Seulo atstovai paskelbė, kad Rusijos karinis lėktuvas du kartus pažeidė Pietų Korėjos teritorinę oro erdvę. Rusijos gynybos ministerija po pareiškimo įpyko ir kaltinimus įnirtingai neigė.

Pasak Pietų Korėjos Mėlynųjų rūmų, trečiadienį Rusija tvirtino, kad pažeidimas buvo netyčinis ir šalis nedelsiant pradės tyrimą dėl šio atvejo. Vis dėlto to dar nepatvirtino Rusijos pareigūnai.

Antradienį Rusijos gynybos ministerijos atstovai teigė, kad oro erdvę pažeidęs lėktuvas buvo vienas iš jungtinių Rusijos ir Kinijos oro pajėgų lėktuvų, patruliuojančių virš Japonijos ir Rytų Kinijos jūrų – tai pirmoji bendra oro patruliavimo programa tarp Kinijos ir Rusijos.

Vis dėlto Kinijos gynybos ministras trečiadienį paneigė, kad kuris nors iš patruliavusių lėktuvų pažeidė bet kokios kitos šalies oro erdvę.

Rusija neigia

„Rusijos pusė oficialiai tikrai neatsiprašė“, – sakė Rusijos ambasados atstovas Dmitrijus Banikovas, duodamas interviu Rusijos agentūrai „Interfax“.

„Matėme Pietų Korėjos žiniasklaidos žinutes, tariamas veikiančio karinio atašė citatas... Galime užtikrinti, kad tų žinučių turinys neatitinka tikrovės“, – teigė D. Banikovas.