Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.24 07:30

Kinija neatmeta galimybės panaudoti jėgą susivienijimui su Taivanu

BNS 2019.07.24 07:30

Kinija skelbia, kad „neatsisakys jėgos panaudojimo“ siekdama suvienyti Taivaną su žemynine savo dalimi, ir žada imtis visų būtinų karinių priemonių „separatistams“ įveikti.

Trečiadienį paskelbtoje nacionalinės gynybos baltojoje knygoje Kinija tarp svarbiausių savo prioritetų nurodė „Taivano nepriklausomybės“ sulaikymą ir kovą su separatistinėmis laikomomis jėgomis Tibete ir Sindziange.

Gynybos ministerijos atstovas Wu Qianas sakė, kad Taivano separatizmo grėsmė auga, ir perspėjo, jog tie, kas siekia Taivano nepriklausomybės, atsidurs aklavietėje.

Baltojoje knygoje taip pat nurodoma, kad JAV, Japonijos ir Australijos veiksmai stiprinant savo karinį buvimą ir aljansus Azijos ir Ramiojo vandenyno regione neša regionui nežinomybę.

JAV raketinės gynybos sistemos dislokavimas Pietų Korėjoje smarkiai sutrikdė regiono strateginę pusiausvyrą, sakoma dokumente. Toliau atkreipiamas dėmesys į naują Japonijos pokario konstitucijos interpretavimą, kad jos kariuomenė galėtų veikti toliau nuo jos krantų.

Kinijos karinė ekspansija pastaraisiais metais kėlė Ramiojo vandenyno regiono, kuriame ilgą laiką dominavo JAV karinis laivynas, šalių susirūpinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi