Pasaulyje

2019.07.23 13:56

Kuriozas Taivane: prezidentę lydėjęs saugumo agentas bandė gabenti cigarečių kontrabandą

BNS 2019.07.23 13:56

Taivano žvalgybos vadovas pirmadienį atsistatydino, paaiškėjus, kad vienas agentas, lydėjęs prezidentę Tsai Ing-wen per valstybinį vizitą, mėgino nelegaliai įvežti į savo šalį beveik 10 tūkst. cigarečių blokų.

Nacionalinio saugumo biuro (NSB) vadovas Peng Sheng-chu įteikė atsistatydinimo raštą, norėdamas prisiimti atsakomybę, informavo prezidentūra.

Skandalo centre atsidūrė 9 800 cigarečių blokų mėginęs neteisėtai įvežti saugumo darbuotojas, lydėjęs Tsai Ing-wen jiems pirmadienį grįžtant iš oficialios kelionės po Karibų jūros regioną, informavo Muitinės administracija.

Pasak žiniasklaidos, šis asmuo dar būdamas Taivane iš anksto užsakė tas cigaretes internetu, saugojo jas oro uosto sandėlyje, paskui pamėgino rūkalus įvežti kontrabanda per muitinės VIP koridorių, siekdamas išvengti mokesčių, sakė vienas opozicijos parlamentaras, pranešęs apie incidentą teisėsaugai.

Tsai Ing-wen kanceliarija pareiškė, kad valstybės vadovė yra „priblokšta ir pasipiktinusi“ dėl skandalo ir liepė atlikti tyrimą.

Prezidentė vėlai pirmadienį paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškimą, kuriame atsižvelgė į visuomenės kritiką.

„Išsamiai pagalvosime (apie įvykį) ir padarysime išvadas, siekdami užkirsti kelią tokiems skandalams“, – parašė Tsai Ing-wen, kitąmet sieksianti antros kadencijos prezidento poste.

Pagal Taivano muitų įstatymus, keliautojams leidžiama įvežti ne daugiau kaip penkis cigarečių blokus ir tik vienas iš jų gali būti neapmokestintas.

Skandalas įsiplieskė pareigūnams gavus opozicijos įstatymų leidėjo Huang Kuo-chango pranešimą.

Pasak H. Kuo-chango, cigaretės vertos daugiau nei 200 tūkst. JAV dolerių (179 tūkst. eurų).