Naujienų srautas

Pasaulyje2019.07.23 13:51

Baimę Vakarų Europai kelia artėjantys karščiai ir miškų gaisrų grėsmė

BNS 2019.07.23 13:51

Daugelyje Vakarų Europos valstybių šią savaitę įsivyraus itin karšti orai, antradienį skelbia žiniasklaida.

Prognozuojama, kad anomalūs karščiai pasieks Prancūziją, Ispaniją, Belgiją, Jungtinę Karalystę ir Vokietiją.

Europos meteorologijos tarnybos Prancūzijos ir Ispanijos gyventojus perspėjo apie itin didelį miško gaisrų pavojų dėl aukštos oro temperatūros. Portugalijoje, Italijoje, Belgijoje ir Vokietijoje miško gaisrų grėsmė siekia „aukštą“ ir „labai aukštą“ lygį.

Paryžiaus pareigūnai išvakarėse aktyvavo specialų skubių priemonių planą, pagal kurį numatoma padėti „pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms“, tokioms kaip vaikai, pensininkai ir benamiai.

Be to, Prancūzijoje karščiausiu metu – nuo 13 iki 18 val. – uždrausta vežti gyvūnus transporto priemonėmis, kuriose nėra klimato kontrolės sistemos.

Kaip pranešama, oro temperatūra Belgijoje, Liuksemburge ir Nyderlanduose šią savaitę gali pakilti iki 39 laipsnių pagal Celsijų, ir šiose šalyse gali būti pasiekti nauji temperatūros rekordai.

Neįprastai didelių karščių laukiama ir JK. Vietos sveikatos apsaugos tarnyba paragino gyventojus būti itin budrius ir kuo mažiau laiko praleisti lauke.

Trečiadienį Londone prognozuojama 34 laipsnių pagal Celsijų kaitra, nors liepą vidutinė oro temperatūra JK sostinėje siekia apie 23 laispnius pagal Celsijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi